UEFA Liga konferencije

17.08.2023 23:57
(KRAJ) Partizan - Sabah 2:0 - 5:4 penalima: Jovanović junak penal serije, crno-beli su u plej-ofu Lige konferencije MN Press

Partizanovo veče velikog ispita. Kao kluba, tima, indvidualno - trenera, svakog igrača. Izuzetno slaba partija u predgrađu Bakua produkovala je ne samo lošu sliku Partizana u Evropi, već minusa od dva gola (0:2) koji solidni Sabah večeras brani u Humskoj (21.00, TV Arena 1 Premium) i nada se prolasku u plej-of Lige konferencije.

Partizan večeras, bar kako je trener Igor Duljaj najavio, mora da pokaže pravo lice. Da bude agresivan, koncentrisan, pametan a napadački orijentisan. Nije prednost Sabaha, a pogotovo razmera kvaliteta dva tima, nešto što crno-beli ne mogu da dostignu, prestignu i nastave put u plej-of, a tamo protiv Nordsjelanda obezbede i jesen u Evropi.

Partizan uvek prolazio Azerbejdžance

Partizan se do sada tri puta susretao sa klubovima iz Azerbejdžana, dva puta u eliminacionim mečevima i jednom u grupnoj fazi. Crno-beli su eliminisali i Inter Baku i Nefči.

Međutim, Partizan ne sme večeras da iskaže slabosti, viđene ne samo u Azerbejdžanu, već i na mečevima Mozzart bet Superlige. Sabah je već pokazao da ima jako dobru tranziciju, ima Nurijeva, Tila, Letića, pa i hitre napadače koji bi greške umeli da kažnjavaju.

Trener Igor Duljaj napravio je dve izmene u timu, Aranđel Stojković je na desnom beku dobio prednost nad Filipovićem, a Bibars Natho je i u svojim godinama još uvek "numero uno" na sredini terena. Nema više tu brzinu, okretnost, ali njegove lopte i dalje imaju oči. U rukama Partizana su i nož i pogača, bez obzira na rezultat prvog meča, igra se u Humskoj, kući crno-belih koja je bila svedok velike istorije.

Partizan - Sabah 2:0 (1:0)

Stadion: Partizana.
Sudija: Bartoš Frankovski (Poljska).
Strelci: Saldanja u 30, Natho u 57. minutu. Crveni karton: Belić (Partizan) u 115. minutu.
Penal serija: Pavlović 1:0, Isajev 1:1, Nikolić 2:1, Ape 2:2, Kalulu 3:2, Nurijev 3:3, Antić 4:3, Kristijan 4:4, Baždar 5:4, Alaskarov 5:4 - Jovanović brani.

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Marković, Ilić, Antić - Belić, Kanute (od 64. Šćekić) - Severina (od 82. Nikolić), Natho (od 82. Baždar), Menig (od 72. Kalulu) - Saldanja (od 110. A. Pavlović).

SABAH: Imanov - Sejdijev, Hajhudi, Čakla (od 74. Irazabal), Letić (od 102. Alekperov) - Kristijan, Isajev, Til (od 78. C. Nurijev) - Margarita (od 63. Alasgarov), A. Nurlijev (od 78. Mutalimov) - Volkov (od 74. Apeh).

Prvi meč: 0:2.

(UŽIVO) Partizan - Sabah

17.08.2023. 23:53

Penal serija: Partizan - Sabah 5:4

Penal serija u Humskoj: Pavlović 1:0, Isajev 1:1, Nikolić 2:1, Ape 2:2, Kalulu 3:2, Nurijev 3:3, Antić 4:3, Kristijan 4:4, Baždar 5:4, Alaskarov 5:4 - Jovanović brani. Paratizan je u plej-ofu Lige konferencije.

17.08.2023. 23:40

120+2. minut: kraj meča, penali će odlučiti putnika u plej-of

Kraj meča, ostalo je 2:0, penali će odlučiti pobednika u Humskoj i plasman u plej-of Lige konferencije.

17.08.2023. 23:38

120. minut: Jovanović brani nogom udarac Alasgarova

Sabah pokušava da iskoristi igrača više, ali Jovanović je uspeo da odbrani nogom udarac Alasgarova.

17.08.2023. 23:34

115. minut: Crveni karton za Kristijana Belića

Dva žuta kartona dobio je Krsitijan Belić u drugom produžetku, crno-beli će do kraja imati igrača manje.

17.08.2023. 23:33

113. minut: Prekid tri minuta

Malo je fudbala i u drugom produžetku, tri minuta je igra bila u prekidu zbog ukazivanja pomoći igraču Sabaha.

17.08.2023. 23:24

Počeo je drugi produžetak

Još 15 minuta do kraja.

17.08.2023. 23:20

105+1. minut: Kraj prvog produžetka

Kraj prvog prdužetka, nije bilo prilika.

17.08.2023. 23:14

100. minut: Borba se nastavlja, Jovanović sjano brani

Vodi se bitka u Humskoj, uglavnom na sredini terena. Imao je Saldanja jednu dobru loptu po strani, ne i snage da završi akciju. Na drugoj starni Jovanović je odbranio jak udarac Mutalimova.

17.08.2023. 23:06

Počeo je prvi produžetak

Počeo je prvi od dva produžetka.

17.08.2023. 22:58

Kraj meča, igraće se produžeci

Kraj meča, ostalo je 2:0, igraće se produžeci. Drama se nastavlja u Humskoj.

17.08.2023. 22:55

90+5. minut: Šansa za Sabah

Imao je Sabah priliku za prolaz. Letićev centaršut, na sreću crno-belih, Nurijev nije sproveo u mrežu.

17.08.2023. 22:50

90. minut: Još osam minuta nadoknade, Kalulu sve uprskao

Nema promena, još osam minuta nadoknade. A, u prvom je Kalulu dobio odličnu loptu u prostor, imao je čistinu, ali je dao sebi predug for. Sve je uprskao.

17.08.2023. 22:45

85. minut: Meč ulazi u završnu fazu, nema rizika

Partizan čuva prednost, Sabah ne može da ugrozi domaćina, ali vreme polako prolazi.

17.08.2023. 22:36

78. minut: Crno-beli čekaju priliku za završni udarac

Ostalo je još 15-takj minuta do kraja. Crno-beli su anulirali prednost i čekaju priliku za novu tranziciju kako bi zadali završni udarac. Menjao je trener Sabaha, ubacio brže igrače, pa domaćin mora da bude oprezan.

17.08.2023. 22:30

70. minut: Ilić pogađa prečku

Nema sreće Mihailo Ilić. Šutirao je sa 25 metara i pogodio prečku uz "asistenciju" golmana Imanova.

17.08.2023. 22:18

57. minut: GOOOL! Vodi Partizan 2:0, strelac Natho

Bibars Natho je još jednom na delu iskazao kvalitet i intuiciju. Prekid je bio na 17 metara iskosa sa desne strane. Giolman nije dobro postavio živi zid, Izraelac je to uočio, šutirao je u bližu stativu i pogodio! Ima Partizan još pola sata za još ejdan gol i plasman u plej-of.

17.08.2023. 22:14

55. minut: Borba na sredini terena, mnogo prekida

Bolje je zaigrao Sabah u drugom delu, malo su otresitiji, ofanzivniji. Ipak, odbrana crno-belih ne trpi neki pritisak uprkos nekim taktičkim greškama. Srpski tim nije opasan kao u prvom delu, a igrači Sabaha svaki faul koriste da "kradu vreme".

17.08.2023. 22:08

48. minut: Mihailo Ilić pravo u golmana

Treći pokušaj Mihaila Ilića. Bio je najviši posle kornera i sa nekoliko metara šutirao je pravo u golmana.

17.08.2023. 22:03

Počelo je drugo poluvreme, crno-beli jure prolaz

Počeo je drugi deo meča, trener Igor Duljaj nije ništa menjao.

17.08.2023. 21:45

Kraj provg dela, Partizan zasluženo vodi

Kraj prvog dela posle tri minuta nadoknade. Partizan zasluženo vodi, imao je više energije, napdao je, na kraju je Saldanja pogodio mrežu i prepolovio prenodnost rivala.

17.08.2023. 21:44

44. minut: Ilić oprobao udarac

Partizan je opet dodao gas, mladi Ilić je oprobao udarac sa skoro 30 metara, ali je golman Sabaha lako intervenisao.

17.08.2023. 21:40

40. minut: Sabah se oslobodio pritiska

Oslobodio se Sabah pritiska, Partizan se malo povukao posle gola, ali se dobro brani.

17.08.2023. 21:33

33. minut: Problemi crno-belih kod prekida

Sabah odlično izvodi prekide, a Partizan ih slabo brani. Imali su gosti šansu, srećom nisu imali dobar završni udarac.

17.08.2023. 21:31

30. minut: GOOOL! Vodi Partizan 1:0, strelac Saldanja

Partizan zasluženo vodi 1:0. Menigov udarac golman je odbranio, Saldanja je sa nekoliko metara iz drugog puta zakucao loptu u mrežu. Prepolovljena je prednost rivala, gol je stigao na vreme.

17.08.2023. 21:24

25. minut: Crno-beli kontrolišu meč, nedostaje samo gol

Dosta dobro deluje Partizan, razvija napade i po bokovima i kroz sredinu, ali nedostaje im završni pas. Za razliku od prvog susreta, ima srpski tim kontrolu meča, Sabah nije opasan.

17.08.2023. 21:14

14. minut: Šaklu pogađa lopta u ruku, nema penala

Severina je orpobao udarac sa 16 metara, lopta je zakačila Šaklu u ruku, ali od svega samo korner. Posle njega, Kanute je bio u prilici, ali je šutirao iskosa sa sedam metara pored gola. Crno-beli pritiskaju.

17.08.2023. 21:06

8. minut: Pripretio Partizan, Kanute samo do prečke

Uspostavio je Partizan kontrolu, Arandžel Stojković je dosta dobro prošao po desnoj strani, pokušao da uposli Saldanju, ali je lopta prošla pored stative. Letić je dobio žuti karton zbog faula nad Saldanjom. Iz prekida, Kanute je uputio udarac glavom, ali je lopta "sela" na prečku.

17.08.2023. 21:03

3. minut: Dve greške crno-belih, srećom bez kazne

Nije dobro počeo Partizan, dve krupne taktičke greške ostavile su gostima priliku za pogodak. Na sreću, izostala je bolja završnica.

17.08.2023. 21:00

Počeo je meč u Humskoj

Počeo je meč u Humskoj, na stadionu je oko 10.000 navijača crno-belih. Sabah ima dva gola prednosti iz Azerbejdžana.

17.08.2023. 20:37

Ovako je bilo pre sedam dana u Azerbejdžanu

17.08.2023. 20:36

Puni se Humska, oko 7.000 gledalaca

Južna tribina je prazna, na istočnoj i zapadnoj tribini ima gledalaca. Nekih 45 minuta pre početka utakmice na stadionu je oko 7.000 ljudi