Čukarički ubedljiv protiv Kolubare: "Brđani" se raspucali u nastavku

Izvor: Arena sport

24.02.2023 19:58
Čukarički ubedljiv protiv Kolubare: "Brđani" se raspucali u nastavku MN Press

Čukarički je zabeležio treći trijumf u nastavku sezone, u 23. kolu Mozzart bet Superlige Srbije savlado je Kolubaru rezultatom 3:0 (0:0).

Otpor borbenih Lazarevčana domaćin je slomio tek u nastavku golovima Stefana Tomovića, Luke Stojanovića i Đorđa Ivanovića.

Detalj koji je preokrenuo tok meča dogodio se u 40. minutu, nakon duela Slobodana Simovića i Sambu Sisoka, levi bek gostiju zaradio je crveni karton zbog preoštrog starta.

Vladimir Lučič bio je izuzetno zapažen u redovima domaćina, dva dobre akcije u prvom delu završio je šutem sa 15 metara, a lopta je u oba slučaja prohujala tik iznad prečke.

U 60. minutu Lučič je prošao po desnoj strani, zalomio dvojicu protivničkih fudfbalera, potom asistirao Stefanu Tomioviću koji je doneo vođstvo Čukaričkom.

Potom je sve išlo glatko za tim sa banovog Brda, Badamosi je pogodio stativu, a malo kasnije promašio ziv+cer nakog proigravanja Tomovića.

Trener "brđana" Dušan Kerkez napravio je prave izmene u drugom delu, uveo je u igru Stojanovića i Ivanovića koji su mu se odužili golovima za konačnih 3:0.

Luka Stojanović je tri minita proveo na terenu kada se upisao u strelce posle centaršuta Tošića sa leve strane. Primio je loptu grudima  povratnik u redove Čukaričkog i pogodio iz blizine.

Za grešku Lončara u 83. minutu pred svojim golom stigla je kazna. Luka Stojanović je ubacii loptu u peterac, Badamosi nije uspeo da je ugura u mrežu, ali je na pravom mestu bio Ivanovića za konačnih 3:0.