Zvezda ubedljiva protiv Čukaričkog: Katai i Bukari presudili "brđanima"

18.02.2023 16:57
Zvezda ubedljiva protiv Čukaričkog: Katai i Bukari presudili "brđanima" MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde su na svom stadionu u derbi meču 22. kola Mozzart Bet Superlige Srbije bili ubedljivi protiv Čukaričkog sa 3:0 (2:0). Izabranike Miloša Milojevića je do vođstva vodio Aleksandar Katai, da bi kasnije Osman Bukari dva puta zatresao mrežu protivnika i postavio konačan rezultat.

Aktuelni šampion Srbije je nakon remija sa Vojvodinom (1:1) na startu drugog dela sezone, vezao dva ubedljiva trijumfa, prvo nad Voždovcem (6:0), a sada i nad Čukaričkim.

Od starta su crveno-beli bili dominantni i agresivni, te su tokom celog meča dirigovali ritam, nedozvolivši protivniku da napravi ozbiljniju priliku pred golom Milana Borjana. Na vođstvo se čekalo do 14. minut, kada je Aleksandar Katai poslao loptu iza leđa Novaka Mićovića. Gelor Kanga je uposlio Zvezdinu "desetku", koja se fenomenalno snašla, oslobodila čuvara, a potom slabijom, levom nogom zatresla mrežu.

Prednost je udvostručena svega tri minuta kasnije. Gelor Kanga je "ukrao" loptu na polovini terena i prosledio je do Aleksandra Pešića. Napadač je potom asistirao Osmanu Bukariju, koji se dobro snašao i pogodio za 2:0.

Reprezentativac Gane je u 67. minutu postavio i konačan rezultat. Milan Rodić je poslao povratnu loptu ka brzonogom Bukariju, koji se vrlo elegantno oslobodio protivničkih defanzivaca i bez mnogo muke upisao svoj drugi pogodak na meču.

Iskoristio je šef stručnog štaba Crvene zvezde, Miloš Milojević, priliku da iz igre izvede svoje najbolje igrače Mirka Ivanića i Aleksandra Kataija i na taj način ih sačuva za naredne duele.

U idućem kolu crveno-beli će gostovati Javoru u Ivanjici, dok će Čukarički na svom terenu dočekati Kolubaru.

Sastavi:

Crvena zvezda: Borjan – Vigo, Eraković, Dragović, Rodić (od 72. Azarov) – Mijailović, Kanga (od 77. Mitrović) – Bukari, Ivanić (od 58. Kangva), Katai (od 77. Rakonjac) – Pešić (od 72. Mijatović)

Čukarički: Mićović – Rogan (od 78. Spasojević), Gajić, Drezgić, Tošić – Sisoko, Kovač (od 46. Docić) – Ovusu (od 46. Ovusu), Miladinović, Adžić (od 46. Tomović) – Ivanović