Kolubari ceo plen protiv Javora: Vanja Ilić evrogolom odlučio pobednika

Izvor: Arena sport

02.03.2023 20:00
Kolubari ceo plen protiv Javora: Vanja Ilić evrogolom odlučio pobednika MN Press

Fudbaleri Kolubare zabeležili su treću pobedu za redom kao domaćin u Mozzart Bet Superligi Srbije. U 24. kolu ugostili su Javor Matis i slavili su rezultatom 1:0 (0:0). Identičan ishod Lazarevčani su upisali protiv Radnika (20. kolo) i Voždovca (22. kolo).

Pobednik je odlučen evrogolom Vanje Ilića. Napadač domaćina u uvodnim minutima drugog poluvremna prihvatio je loptu na desnoj strani i krenuo u sredinu. Snažnim udarcem sa 22 metra smestio je loptu u gornji levi ugao golmana Strahinje Manojlovića za konačnih 1:0.

Isti igrač propustio je još dve dobre šanse. Najpre je pokušao iz slobodnjaka, a golman Manojlović skrenuio loptu u korner.  U 26. minutu, posle centaršuta Nemanje Nikolića zahvatio je loptu glavom na drugoj stativi, ciljao je donji levi ugao, ali je čuvar mreže gostiju ponovo sjajno reagovao i sprečio pogodak.

Gosti iz Ivanjice imali su prilike za povoljniji rezultat. Napadač Luka Ratković je iskoristio neodlučnost defanzivaca domaćih Bakića i Vasiljevića, prihvatio je dubinsku loptu i izašao pred Stanivukovića, međutim, bio je neprecizan.

U petom minutu nadoknade Petar Gigić je iz peterca glavom zatresao mrežu, ali je Kolubara imala sreće jer se fudbaler Javora za koji milimetar našao ispred prvotimca Lazarevčana Tatomirovića pa je pogodak poništen zbog ofsajda.