Kup Srbije: Snežne čarolije Čukaričkog i Voždovca za ubedljiv prolaz u četvrtfinale

06.12.2023 17:26
Fudbaler Čukaričkog, Mihajlo Cvetković na utakmici Kupa Srbije protiv Javora MN Press
Fudbaler Čukaričkog, Mihajlo Cvetković na utakmici Kupa Srbije protiv Javora

Čukarički i Voždovac su u osminu finala Kupa Srbije ušli sa ulogom favorita, što su i na kraju bez problema opravdali. Na Banovom Brdu izabranici Igora Matića su trijumfovali protiv Javora 4:1 (4:0), dok su "zmajevi" savladalali Radnički iz Sremske Mitrovice 6:3 (4:0).

Sneg nas nije sprečio da vidimo goleade na obe utakmice Kupa Srbije koje su počele u 15.30. Na krovu "TC-a Stadion", domaćin je stekao prednost već u četvrtom minutu kada je Mihajlo Nešković zatreso mrežu. Nikša Vujanović je u 17. minutu uvećao vođstvo Voždovca, dok je Džunior Flemings do kraja poluvremena sa dva pogotka rešio pitanje pobednika i poslao "zmajeve" u četvrfinale.

Voždovac je nastavio u istom ritmu i u drugih 45 minuta. Skrobonja je već u 47. minutu povećao na 5:0. Nakon toga je došlo i do opuštanja u redovima domaćine, gosti iz Sremske Mitorovice su postigli čak tri gola. Bogdan Jočić je bio precizan za Čukarički za konačnih 6:3.

Čukarički je sa druge strane nešto sporije započeo svoju utakmicu protiv Javora. Učesnik Lige konferencija je "tek" u 14. minutu probio odbranu Ivanjičana pogotkom Mihajla Cvetkovića. Stefan Kovač i Sambu Sisoko su u razmaku od osam minuta postigli još dva gola za domaćina dok je u nadoknadi prvog dela igre Đorđe Ivanović samo potvrdio prolaz svoje ekipe u narednu fazu.

Javor je u drugom poluvremenu stigao do utešnog pogotka u 81. minutu a strelac je bio Žunior Bage. Napadač kluba iz Ivanjice je iskoristio grešku ekipe sa Banovog Brda i tako postavio konačan rezultat na meču.