Čukarički ubedljiv u Subotici: Lučić prelomio pogotkom u finišu

04.02.2023 20:12
Čukarički ubedljiv  u Subotici: Lučić prelomio pogotkom u finišu MN Press

Fudbaleri Čukaričkog pobedom su startovali u nastavku sezone Mozzart bet Superlige Srbije. Na gostovanju Spartaku tri boda "brđanima" doneo je Vladimir Lučić sa dva pogotka u finišu utakmice za konačnih 3:1 (1:0).

Napadač Čukaričkog na pozajmici iz Zvezde kaznio je grešku odbrane Subotičana u 82. minutu. Loše su reagovali defanzivci domaćina Vitorović i Marinković u kazenom prostru, nabačena lopta je prošla pored njih, prihvatio je Lučić i udarcem po zemlji iskosa pogodio suprotan ugao za 2:1.

Pet minuta kasnije Sterfan Tomović je  kontru gostiju krunisao golom za konačnih 3:1.

Domaćin se nadao boljem ishodu nakon što je u 74. minutu izjednačio na 1:1. Akciju je pokrenuo Sisoko, proigrao na levoj strani Vladimira Vitorovića koji je iz prve ubaci loptu u peterac, natrčao je Srđan Hrstić i pogodio.

Tim sa Banovog brda poveo je u 16. minutu. Dosuđen je penal za goste zbog igranja rukom protivničkog igrača, a Luka Adžić je bio precizan za 1:0.