Triler završnica na Brdu: Čukarički matirao Kragujevčane u nadoknadi

Autor: Sreten Ristić

10.02.2023 20:23
Triler završnica na Brdu: Čukarički matirao Kragujevčane u nadoknadi MN Press

Nakon brojnih preokreta fudbaleri Čukaričkog slavili su protiv Radničkog 1923 rezultatom 3:2 (0:0) u 21. kolu Mozzart bet Superlige Srbije. Pobedu domaćinu doneo je Marko Docić preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora u šestom minutu nadoknade.

Činilo se da su gosti blizu osvajanja tri boda, vodili su 2:1 u 90. minutu, ali je idealan centrašut Viktora Rogana sa desne strane iskoristio Vladimir Lučić u prvom minutu nadoknade. Sjajno je reagovao glavom i izjednačio na 2:2, a Docić je malo kasnije doneo čitav plen.

Na Banovom brdu ponovila se scena iz prethodnog kola na gostovanu Čukaričkog u Subotici. Tada je trener "Brđana" Dušan Kerkez uveo u igru Stefana Tomovića koji za kratko vreme provedeno na terenu zatresao mrežu za trijumf nad Spartakom od 3:1.

Isti igrač je šansu u duelu sa Kragujevčanima dobio u 56. minutu, da bi deset minuta kasnije Luka Adžić dodao loptu Vladimiru Lučiću, a ovaj asistirao Tomoviću koga su odbrambeni igrači gostiju zaboravili u petercu i rezervista domaćina zatresao je mrežu za vođstvo svog tima od 1:0.

Pojačanje Kragujevčana Džofri Činedu propisno se ispromašivao na utakmici. Do 72. minuta propustio je četiri dobre šanse, da bi asistenciju Evanadra koji mu je grudima spustio loptu u peterac realizovao za izjednačenje na 1:1.

U 81. minutu Luka Zorić je iskoristio centaršut Ljubiše Pecelja sa desne strane, na 12 metara od gola zahvatio je loptu glavom i smestio je u donji levi ugao za 2:1.

Gosti su stečeno prosuli u nadoknadi vremena za drugi triujumf u nizu Čukaričkog u nastavku sezone.