Nikolić spasao Partizan u Lučanima: Ali njegov gol je bio dovoljan samo za jedan bod

17.03.2024 15:40
Nemanja Nikolić slavi postizanje gola FK Partizan
Nemanja Nikolić slavi postizanje gola

Fudbaleri Partizana ni drugu utakmicu posle 172. večitog derbija nisu uspeli da pobede. Ovoga puta su u duelu protiv Mladosti iz Lučana, za razliku od duela protiv Napretka u Humskoj, uspeli da osvoje bod, ali teško da je bilo ko u taboru crno-belih zadovoljan zbog toga - 1:1 (1:0).

Teren u Lučanima je bio loš, to je naravno više odgovaralo domaćem sastavu, koji je iz defanzive stigao do rezultata koji mu je značajniji nego rivalu, a malo je nedostajalo da osvoje i preostala dva boda.

Lučanci su najpre u 44. minutu preko Petra Bojića kaznili sve promašene prilike koje su gosti stvorili u prvom delu meča, a onda su oni u drugih 45 minuta imali najmanje tri velike prilike koje su mogle da im donesu 2:0.

Ali sve one su otišle u nepovrat, a najbolju je imao Patrik Frajdej koji je nakon velike greške poslednje linije tima iz Humske izašao sam ispred golmana Aleksandra Jovanovića i očajno šutirao.

Pokušali su taj trenutak da iskoriste igrači iz Beograda, nametnuli su malo jači tempo, domaći su se povukli i crno-beli su imali nekoliko izglednih prilika, a jednu takvu je u izjednačenje pretvorio Nemanja Nikolić u 85. minutu.

Ponadali su se tada navijači Partizana da bi po ko zna koji put ove sezone da naprave preokret, ali nisu uspeli u tome i sada su došli u situaciji da osvajanje šampionske titule više nije u njihovim rukama, već moraju da se nadaju nekom kiksu Crvene zvezde koja od 16.00 časova (TV Arena 1 Premium) gostuje Radničkom 1923. u Kragujevcu.

Jedino što su igrači trenera Igora Duljaja uspeli u ovom meču je da prvi put ove sezone zatresu mrežu rivala kada u timu nije najbolji strelac ekipe, Mateusa Saldanje, koji je i dalje povređen i nije igrao drugi meč u nizu.