Vojjvodina "11 od 11" na "Karađorđu" protiv Novog Pazara: Njegoš Petrović potpisao treći vezani trijumf "lala"

16.03.2024 21:59
Fudbaleri Vojvodine MN Press
Fudbaleri Vojvodine

Vojvodina je i 11. put u 11 ligaških mečeva za bodove od kada je uvedena Superliga Srbije pobedila na "Karađorđu" ekipu Novog Pazara - 1:0 (0:0). I posle tri i po godine vezala tri prvenstvene "trojke". Gol odluke delo je Njegoša Petrovića pet minuta pre kraja meča.

Fajterski su igrali rivali od starta meča i nekako u naletima. Prvih 15 minuta proteklo je u napadima gostiju iz Novog Pazara, ali što golman Carević (branio udarce Adešine i Srećkovića), što nepreciznost Sejdube Sume, doprineli su da ne bude promene rezultata.

A, onda su se probudile "lale" i u periodu od 25. do 37. minuta stvorili su nekoliko odličnih prilika (Ivanović, Nikolić, Zukić, Bjeković) od kojih je ona Zukićeva u 34. minutu bila idealna, poput penala. Kapiten Novosađana je promašio, a onda je Ćarević ponovo sprečio Srećkovića da gostima donese prednost.

Nastavak je doneo kolosalnu priliku Ivanovića. Promašio je loptu jedan od defanzivaca Novog Pazara, a mladi napadač "lala" je sa pet-šest metara pogodio golmana Mirkovića. Imali su domaćini brojne pokušaje (Zukić, Vukanović, Lazar Jovanović, Vukan Savićević), a do gola i pobede došli su preko Njegoša Petrovića u 85. minutu.

Nekadašnji igrač Zvezde je odigrao dupli pas sa Normanom Kembelom i sa 10-tak metara poslao loptu u sam ugao gola Mirkovića. Bio je ovo prvenac Petrovića od januarskog dolaska među Novosađane, ali veoma vrednog jer su se "lale" izjednačile po broju bodova sa Čukaričkim na petoj poziciji.