pre 1 minut 15: 30
Katastrofalne vesti za Arsenal posle Mundijala: Saliba čeka višemesečna pauza
Francuski fudbaler protiv Španije osetio jake bolove u leđima, zbog čega je odmah morao da napusti teren.
MN Press
Neočekivan rezultat na "Gradskom stadionu" u Novom Pazaru, sa kojeg je Vojvodina izašla pobedonosna rezultatom 4:0 (1:0) u 17. rundi MozzartBet Superlige Srbije. Za trijumf je zaslužan jedan čovek, Jusuf Bamidele, koji je neverovatnim performansom od četiri pogotka doneo svojoj ekipi tri boda koja izabranike trenera Nenada Lalatovića dižu u gornji deo tabele.
Nakon prvog meča 17. kola domaćeg prvenstva, može se reći da već imamo igrača kola. Jusuf Bamidele se, sa četiri postignuta gola na gostovanju Novom Pazaru, popeo na drugo mesto liste strelaca šampionata Srbije. Na čelu spiska je Šerif Endiaj, koji je devet puta zatresao mrežu, dok špic Vojvodine sada ima jedan pogodak manje.
"Lale" su dominirale ceo meč, iako su goleadu otvorili u drugom poluvremenu, do prednosti su stigli posle samo 19 minuta igre. Bamidele se snašao u protivničkom šesnaestercu, pa iz okreta uputio šut ka golu Pazaraca. Katastrofalnom reakcijom čuvara mreže Ajia Jakuba, špic "Voše" dao je svoj prvi pogodak meča.
Preostale golove Dele je dao u drugom poluvremenu. Bilo mu je potrebno samo 12 minuta za het-trik, čime je ujedno i rešio utakmicu u korist izabranika Nenada Lalatovića. Sva tri gola postigao je iz kontra-napada, gde je maltene iz iste pozicije svaki put zatresao mrežu. Najsrećniji je bio kada je obezbedio rezultat od 3:0, gde je skinuo svoj dres i pokazao ga novopazarskoj publici.
Veoma bitna pobeda za Vojvodinu, ne samo zbog dominantnog načina na koji su došli do tri boda, već i zbog stanja na tabeli. Posle lošeg starta sezone, "stara dama" se popela na gornji deo tabele, jer su trenutno sedmi u Superligi Srbije sa 24 poena u 17 utakmica. Novi Pazar ostaje gde je i bio pred meč, na devetom mestu sa tri boda manje od "lala".
Mozzart bet Superliga, 17. kolo
PETAK
Novi Pazar - Vojvodina 0:4 (0:1)
Čukarički - Spartak 16.30 (AP1)
Tekstilac - OFK Beograd 18.30 (AP1)
SUBOTA
Randički 1923 - IMT 14.00 (AS6)
Napredak - Železničar 14.00 (AS2)
Partizan - Jedinstvo 14.55 (AP1)
Mladost - Crvena zvezda 17.00 (AP1)
NEDELJA
TSC - Radnički Niš 17.00 (AS10)
Lionel Messi i Cristiano Ronaldo stvorili su tokom poslednjih decenija najveće fudbalsko rivalstvo modernog doba.
Procvat u zapošljavanju koji je Svetsko prvenstvo u fudbalu trebalo da donese Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) izgleda se na kraju ipak neće ostvariti.
Nacionalni dresovi Norveške rasprodati su svuda, prodaja piva porasla je za trećinu, a Norvežani se otimaju za mesto sa kojeg će gledati istorijsko četvrtfinale protiv Engleske.
Za Vimbldon je obezbeđen nagradni fond koji je za 20 odsto veći nego prošle godine i i te kako je probudio optimizam najboljih tenisera širom sveta.
Vladini zvaničnici potvrdili su da premijer planira da odobri taj dodatni neradni dan.
29.11.2024 08: 21
Novi Pazar i Vojvodina (14.30, TV Arena 1 Premium) otvaraju 17. kolo Mozzart bet Superlige.
02.10.2024 14: 44
U odloženom meču drugog kola Mozzart bet Superlige Vojvodina dočekuje Novi Pazar (19.00, TV Arena sport 1)
29.03.2024 10: 12
U 27. kolu fudbalskog prvenstva Srbije, Čukarički i Novi Pazar traže važne bodove pred deljenje superligaša na plej-of i plej-aut timove.
16.03.2024 21: 59
Vojvodina je golom Njegoša Petrovića u 85. minutu pobedio Novi Pazar 1:0 i izjednačio se po broju bodova sa Čukaričkim na petom mestu Mozzart bet Superlige posle 26. kola.
pre 32 minuta 15: 00
Novi tehnički direktor selekcije insistira da na klupu "azura" dođe njegov bivši saigrač iz reprezentacije.
pre 1 sat 14: 29
Crno-beli pustili su onlajn karte za Superligu Srbije, domaći kup i evro takmičenja u sezoni 2026/2027.
pre 2 sata 12: 59
Superligaš angažovao bivšeg igrača Lugana
pre 4 sata 11: 07
Crveno-beli večeras (20.15 Tv Arena Premium 1) gostuje Ferencvarošu u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope
Ostavite komentar