Autor: Kosta Simetić

13.03.2024 18:52
Slavlje fudbalera Napretka MN Press
Slavlje fudbalera Napretka

Posle odlične partije u "večitom derbiju", u kome je Partizan pokazao da ume da se brani i da bude ubitačan iz kontre, usledio je duel protiv Napretka, u kome su crno-beli razočarali svoje navijače i potencijalno izgubili prvo mesto na tabeli. Kruševljani su u Humskoj slavili 1:0 (1:0) golom Andrije Majdevca u 33. minutu.

"Parni valjak" je imao inicijativu na početku meča, ispromašivao se Samed Baždar, gol Napretka je bio pod pravom opsadom, ali crno-beli nikako nisu uspevali da dođu do vodećeg pogotka. Napredak se posle 20 minuta malo opustio, počeo je i da napada, veliku priliku imao je Nebojša Bastajić, ali je na visini zadatka bio Aleksandar Jovanović.

A onda, u 33. minutu, posle oduzete lopte na sredini terena Kruševljani su krenuli u kontranapad, sa leve strane Bastajić je poslao loptu po zemlji koja je došla do Andrije Majdevca, a ovaj se pored tri igrača okrenuo i matirao Jovanovića.

Do kraja prvog dela crno-beli su pokušali da se vrate, ali je ponovo šansu propustio Baždar, te je Napredak zadržao prednost.

U drugih 45 minuta gledali smo Partizan koji je barem za 50% bio bolji nego onaj iz prvog poluvremena. Šanse su se nizale jedna za drugom, ali do gola se nije stiglo. Aldo Kalulu je prvo pokušao, potom je Baždar pogodio stativu, a nešto kasnije i Gajas Zahid prečku i mora se reći da je falilo sreće za Partizan.

U 69. minutu dogodila se pomalo sporna situacija u kojoj je golman gostiju, Vladimir Savić, oborio Nemanju Nikolića u kaznenom prostoru, ali je sudija Nikola Radaković  posle konsultacije sa VAR sobom odlučio da ne svira penal.

Posle toga, napadi crno-belih su bili sve bezopasniji, što je ulilo samopouzdanje odbrani gostiju, koja je iz minuta u minut delovala sve bolje. Nisu uspeli na kraju igrači Igora Duljaja da dođu ni do boda, te je Napredak odneo ceo plen u Kruševac.

Ovaj poraz može da košta Partizan titule, budući da Crvena zvezda sada u Nišu protiv Radničkog (19.00, TV Arena 1 Premium) ima priliku da se domogne prvog mesta na tabeli Superlige Srbije.