29.10.2023 20:25
(KRAJ) Partizan - Voždovac 3:0: Saldanja sa penala stavio tačku na 11. uzastopni trijumf MN Press

Partizan danas u Humskoj gleda u "dve jednice": tražiće 11. uzastopnu pobedu ove sezone u Mozzart bet Superligi, ali i 11. uzastopni trijumf nad Voždovcem (18.30, TV Arena 1 Premium).

Crno-beli su posle remija sa TSC na startu sezone, nanizali 10 uzastopnih trijumfa i imaju četiri boda prednosti nad Crvenom zvezdom. Na putu ka 11. uspehui stoji im Voždovac koji je pobedio Zvezdu, igrao nerešeno sa Čukaričkim i TSC, ali ne zna ni za bod od 2019. godine! Od te pobede u Humskoj od 2:1, crno-beli su ostvarili 10 trijumfa, devet za bodove u Superligi i jedan u Kupu Srbije, a pritom su im "zmajevi" samo jednom zatresli mrežu!

Trener Igor Duljaj vratio je u tim Ksandera Severinu, ali nema Kvinsija Meniga ni u protokolu.

Partizan - Voždovac 3:0 (0:0)

Stadion: Partizana.
Sudija: Ivan Stamenković.
Strelac: Severina u 54, Zahid u 56, Saldanja u 84. minutu iz penala.

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Antić - Belić, Kanute (od 70. Šćekić) - Severina, Natho (od 70. Nikolić), Zahid (od 87. Trifunović) - Saldanja (od 87. Baždar).

VOŽDOVAC: Katić, Damjanović, Zečević, Đuričić, Matić, Flemings (od 60. Mitrović), Jočić, Vaštšuk (od 60. Vilka), Novevski (od 76. Đurđević), Nešković (od 60. Vujanović), Burmaz (od 67. Stoisavljević).

Kraj meča, ubedljiv trijumf Partizana

Kraj meča, ubedljiv trijumf Partizana. Vrlo dobrom igrom u drugom poluvremenu, crno-beli su došli do 11. uzastopne pobede u Mozzart bet Superligi.

29.10.2023. 20:16

84. minut: GOOOL!! Partizan vodi 3:0, strelac Saldanja sa penala

Mateus Saldanja siguran sa penala za 3:0.

29.10.2023. 20:14

82. minut: Penal za Partizan

Damjanović je zakasanio sa startom i oborio Saldanju. Penal za Partizan.

29.10.2023. 20:05

75. minut: Crno-beli kontrolišu meč

Crno-beli kontrolišu meč, bila je jedna situacija u šesnaestercu kada su gosti tražili penal, ali toj situaciji predhodilo je igranje rukom igrrača Voždovca.

29.10.2023. 19:49

56. minut: GOOOL! Vodi Partizan 2:0, strelac Zahid

Novi dobar napad crno-belih i novi gol. Natho je proigrao Zahida, obvaj odlično iskontrolisao loptu u trku i sa osam metara je poslao u mrežu. Crno-beli po svemu sudeći rešavaju meč.

29.10.2023. 19:46

54. minut: GOOOL! Vodi Partizan 1:0, strelac Severina

Partizan konačno probija odbranu Voždovca. Posle tri propuštene prilike, Ksander Severina je predriblao Damjanovića na 16 metara, ušao u šesnaesterac i sa 10 metara pogodio sa, donji ugao.

29.10.2023. 19:38

46. minut: Zahid propušta zicer

Zahid propušta zicer posle tridesetak sekundi igre u drugom delu. Severina je dobro centrirao, a Zahid sa šest metara poslao loptuz pored gola.

Počeo je drugi deo meča, nema promena

Počeo je drugi deo meča, nema promena.

29.10.2023. 19:21

Kraj prvog dela, nema golova

29.10.2023. 19:16

43. minut: Katić brani šut Ilića

Voždovac je duplim blokom i dobrim kretnjama upotpuno ukočio crno-bele, pa je lider bio opasan posle prekida. Natho je izveo slobodan udarac, Mihailo Ilić dobro skočio, šutirao, ali je golman Katić efektno odbranio.

29.10.2023. 19:10

35. minut: "Zmajevi" odolevaju

Partizan kruži oko zone "zmajeva" i ne pronalazi za sada rešenje.

29.10.2023. 18:58

23. minut: Nema golova, crno-beli stežu obruč

Partizan je preuzeo kontrolu meča, imao je dve prilike, ali nije uspeo da ih materijalizuje. Voždovac za sada dobar defanzivno, a ne libi se da zapreti iz kontre.

29.10.2023. 18:50

16. minut: prvo šut Vaštšuka, pa Natha, promena nema

Brzo se igra u Humskoj, Vaštšuk (Voždovac) je sa 15 metara šutirao tik pored stative, a u sledećem napadu je Natho sa 14 metara prebacio gol.

29.10.2023. 18:48

13. minut: Prva šansa crno-belih

Odlićnu kontru izveo je Partizan, Saldanja je proigrao Belića, on je u stigao na šest metara iskosa od gola i rešio je da asistira ka Severini umesto da sam završi akciju. Jovanović je uklizao i od svega je bio samo korner.

29.10.2023. 18:43

10. minut Obostrano otvorena igra bez prilika

Obosztrano otvoreno započeli su meč Partizan i Voždovac. Prvi su zapretili gosti (Burmaz), a zatim je Zahid bio izblikiran na ivici šesnaesterca.

29.10.2023. 18:30