pre 10 minuta 09: 44
Siner otvorio dušu: Doping afera i kazna su me učinili još jačim
Italijan je otkrio da mu je to pomoglo da sazri kao čovek i da sagleda stvari iz više uglova.
Profimedia
Legenda Moto GP sporta Valentino Rosi potvrdio je da će i u sezoni 2026. ostati veran BMW-u i vratiti se punom angažmanu u automobilskom sportu, takmičeći se u GTWCE.
Devetostruki svetski šampion u Moto GP prešao je u profesionalne auto trke po završetku motociklističke karijere, kada je 2022. godine pristupio belgijskom timu WRT, tada sa Audijem. Sa istom ekipom nastavio je i nakon prelaska na BMW, debitovavši 2024. u Svetskom šampionatu izdržljivosti (WEC) i na trci 24 sata Le Mana.
Nakon što je 2024. vozio paralelno u GTWCE i WEC-u, Rosi se fokusirao isključivo na WEC, gde je ostvario i podijum, sa najboljim rezultatom, drugim mestom. Ipak, krajem prošle godine potvrdio je da se neće vraćati u ovu seriju.
Rosi je sada zvanično potvrdio produženje saradnje sa BMW-om na još tri godine, što je saopštio na predstavljanju VR46 Moto GP tima u Rimu.
Time je potvrđen i njegov povratak u GT World Challenge Europe, šampionat u kojem je već beležio pobede i koji, kako ističe, posebno voli.
Razlog odlaska iz WEC-a Rosi je objasnio porodičnim obavezama i velikim brojem putovanja van Evrope.
"Sa dve male ćerke i porodicom, teško je biti odsutan toliko dana. Odluka je bila moja, u dogovoru sa BMW", izjavio je Rosi, dodajući da mu GTWCE, zbog evropskog kalendara i zgusnutih trka, donosi više zadovoljstva.
Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
Do Zimskih olimpijskih igara Milano Kortina 2026 deli nas manje od mesec dana
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
Sportska 2026. godina biće prva u kojoj se svi ključni trendovi industrije sudaraju u isto vreme.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
31.10.2025 10: 35
I danas, deceniju kasnije, događaj iz Sepanga izaziva polemike među fanovima i stručnjacima, a poslednji koji je izneo oštar komentar bio je Marko Melandri, bivši italijanski vozač „kraljevske klase“.
22.10.2025 18: 14
Vozeći BMW M4 GT3 sa brojem 46, Rosi je trijumfovao na „osam sati Indijanapolisa“ zajedno sa Belgijancem Šarlom Vercem i Južnoafrikancem Kelvinom van der Lindom.
20.10.2025 12: 20
Valentino Rosi je već ranije slavio u Indijanapolisu, i to 2008. godine u Moto GP trci takođe pogođenoj promenljivim vremenskim uslovima.
16.10.2025 14: 15
Sezona 2025. nije savršena za VR46, ali predstavlja značajan pomak u odnosu na 2024. godinu. Treba imati na umu da je ovo tek četvrta sezona VR46 u Moto GP, nakon debitantske 2022.
YouTube
pre 10h
YouTube
pre 11h
11.01.2026 13: 00
Pojavila se informacija da je i Mak Ferstapen zainteresovan za kupovinu Moto GP tima, zajedno sa svojim F1 rivalom Luisom Hamiltonom.
11.01.2026 09: 10
Za sada nije poznato koliko će trajati oporavak, ali se očekuje da tim na čelu sa Nadijom Padovani uskoro precizira dinamiku povratka na stazu.
09.01.2026 12: 55
Incident u Valensiji, za koji se veruje da se dogodio na stazi Aspar, desio se u isto vreme kada se aktuelni svetski šampion Mark Markez vratio vožnji na stazi na istoj lokaciji.
08.01.2026 20: 22
Jedan vozač koji nije imao sezonu za pamćenje je Luis Hamilton, sedmostruki šampion ovog sporta.
Ostavite komentar