pre 15 sekundi 11: 40
Radnički brani prednost iz prvog dela polufinalnog dvoomeča Kupa Evrope: Konac delo krasi
Kragujevčani u revanš ulaze s četiri gola prednosti iz Kotora.
Tanjug/AP Photo/Andy Wong
Sada već davne 2014. godine Marko Antoneli krenuo je put Hokenhajmringa na trku Poršesuperkupa. I sam dugogodišnji trkač i prisutan u autoindustriji, imao je samo jedan problem: kako da uvede na stazu sedmogodišnjeg sina za koga nije imao propusnice. Legenda kaže da je Marko sakrio Andreu na gomili guma i na kolicima, redari nisu primetili ništa, mada danas verovatno pričaju svima kako im je sa radara pobegao budući pobednik trke Formule 1 u Kini. Tatinu pasiju Andrea je hodao bukvalno od momenta kad je prohodao. U rodnoj Bolonji seo je u karting još kad je imao dve godine. Italijanski mediji pisali su o njemu kad je napunio pet, oduševljeni talentom pokazanim u Forliju, prepričavajući da je nastavljao da vozi i kad bi karirana zastava označila kraj trke.
San svakog Italijana je Ferari. Poslednji šampion je iz te zemlje Alberto Askari je vozio Ferari, kasnije i veliki talenti poput Luidjija Musa, Eugenika Kastaleta, Mikelea Alboreta… Želeo je to i Andrea, na preporuku Djovanija Minardija, koji je u Sarni 2014. prvi prepoznao njegov talenat, Međutim, Ferariju je bio premlad, Mercedesu nije! I nikad se Andrea nije pokajao. Priznao je, recimo, da se u školi uvek mučio sa matematikom, a da su stručnjaci za proračune i mehaniku, uvek bili odlična pomoć u rešavanju domaćih zadataka.
Velika Antonelijeva ljubav je i košarka, obožava Majkla Dzordana, a dokumentarnu seriju "Poslednji ples" navodi kao izvor inspiracije za radnu etiku.
I kad je diplomirao na smeru Međunarodnih odnosa i marketinga, nije propustio priliku da se zahvali timu. Uostalom, šef Toto Volf, od starta se postavio kao očinska figura. Setimo se samo trke iz Imole, kad je pred kompletnom rodbinom i drugarima iz škole, Andrea slupao bolid u suzama, Toto ga je smireno tešio, bez trunke prekora, sa jasnom vizijom onoga što sledi.
Italijani, tradicionalno nastrojeni Ferariju, upoznali su Andreu i kroz film Matea Rovere "Italijanska trka" u bukvalnom prevodu, gde je kao desetogodišnjak imao glumačku ulogu. Velika Antonelijeva ljubav je i košarka, obožava Majkla Dzordana, a dokumentarnu seriju "Poslednji ples" navodi kao izvor inspiracije za radnu etiku. Nova zvezda Formule 1 više je poznata po drugom imenu Kimi, što nema nikakve veze sa bivšim šampionom Raikonenom.
Kum je bio Enriko Bertađa, Markov prijatelj, koji kao da je predvideo budućnost poželevši da Andrei doda ime koje će imati međunarodni prizvuk. Govorio je u međuvremenu da se mnogo više prija poređenje sa "Ledenim", i koliko su smirenost i hladna glava u kritičnim situacijama možda i presudni u sportu kojim se bavi.
Danas je Antoneli emotivni dečak u telu šampiona, i sa brojem 12 na bolidu kao omaž najvećem idolu Ajrtonu Seni, koji je isti broj koristio u Lotusu i 1998. u prvoj šampionskoj sezoni u kartingu. Sa brojem 12 Kimi je osvajao brojne titule u nižim serijama, vozačku dozvolu dobio je kad je već ušao u Formulu 1, a parkiranje na ulicama Bolonje možda mu je danas i veći izazov od pokušaja da već ove godine sa brojem 12 na bolidu osvoji šampionat…
Saradnja Crocsa sa franšizom Minions rezultirala je modelom Minions Classic Clog, koji je zahvaljujući autentičnom dizajnu i hajpu - vrlo brzo rasprodat, tako da se sada jedino može naći na sekundarnom tržištu preprodaje.
Ponuda sadržaja danas je praktično nepregledna. Striming platforme, društvene mreže i podkasti dostupni su na svakom uređaju i u svakom trenutku. Pa ipak, navike gledalaca u Srbiji pokazuju da televizija i dalje ima važno mesto, posebno u večernjim satima, kada se kraj dana za mnoge i dalje vezuje za TV ekran.
Evropski klubovi i reprezentacije suočavaju se sa finansijskom nestabilnošću, oslanjanjem na jednog sponzora i skupom infrastrukturom.
Vrednost NBA klubova snažno je porasla u poslednjih desetak godina, a prosečna vrednost franšize danas prelazi pet milijardi dolara.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
15.03.2026 14: 29
Andrea Kimi Antoneli je ovog vikenda u za Veliki nagradu Kine ispisao istoriju. Njegovi navijači veruju da su ovo tek prve radosti, jer ga Mercedes nije slučajno pratio godinama, od kartinga, preko vezanih pobeda u Furmuli 4, Regional i Formuli 2.
15.03.2026 12: 10
Italijan je posle trijumfa istakao da je ostvario san i da je ponosan što je uspeo da vrati italijansku zastavu na sam vrh najbržeg cirkusa na svetu.
15.03.2026 09: 59
Italijan je pobedio ispred klupskog kolege Džordže Rasela i Luisa Hamiltona.
14.03.2026 10: 05
Italijanski vozač Andrea Kimi Antonelli ostvario je izvanredan rezultat na početku nove sezone Formula 1, pošto je u kvalifikacijama za Veliku nagradu Kine osvojio prvo mesto i tako ispisao novu stranicu istorije ovog sporta.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 40 minuta 11: 00
U Barseloni je ekipa Crvene zvezde opet sela da odgovara na evroligaškoj veteranskoj katedri. Barselona je na poslednjih 18 utakmica zabeležila sedam pobeda, nije plesala ni u utorak, ni u petak, ali je pobedila i Efes i Zvezdu.
27.03.2026 11: 32
Utakmica u junu protiv Argentine još nije potvrđena, ali spletom okolnosti ona sa Španijom u Viljarealu biće novi početak za srpski fudbal. Suština fudbala su svakoj zemlji, sistem koji funkcioniše u fudbalskom savezu, rad sa mladim igračima, sve se to na kraju lepo oslika kroz igru i rezultate "A" tima.
26.03.2026 11: 00
Srpski navijač, čini se, priznaje samo jedno merilo - rezultat, i to ga jedino zanima. Kada ga ima, dvorane i stadioni su puni, atmosfera na vrhuncu, sve funkcioniše u najboljem mogućem redu. Kada ga nema, slika se brzo menja, ista ta mesta ostaju poluprazna, energija nestaje, a podrška postaje selektivna.
25.03.2026 11: 00
Postoji liga koja svakog vikenda okuplja desetine hiljada ljudi, puni moderne stadione i nudi fudbal koji i dalje ima dušu.
Ostavite komentar