• najnovije
Vesti EURO 2024

Autor: Sašo Ilijoski

20.06.2023 22:40
(KRAJ) Bugarska - Srbija 1:1: Lazović u poslednjem sekundu spasio "orlove" poraza MN Press

Fudbalska reprezentacija Srbije napravila je dva odlučna koraka u grupi "G" ka plasmanu na EURO 2024. godine, a večeras u Razgradu (20.45, TV Arena Premium 2), u Ludogorčevoj "ludoj šumi", ima priliku protiv Bugarske da jednom nogom zakorači ka završnici evropske smotre fudbala čekane od 2000. godine.

Neće imati Dragan Stojković teško naoružanje jer su sva tri golgetera - Aleksandar Mitrović, Dušan Vlahović i Luka Jović - van stroja, ali "orlovi" imaju kvalitet plus u odnosu na selekciju koju sa klupe vodi bivši selektor Mladen Krstajić. Uigranost "orlova", pogotovo tog srednjeg reda na čelu sa kapitenom Dušanom Tadićem, ali i činjenica da je Nemanja Gudelj uneo stabilnost u defanzivnom delu tima, trebalo bi da budu garant pozitivnom rezultatu. Znaju u taboru Srbije da bi sa tri startne pobede, dve na strani, obavili bukvalno pola posla u kvalifikacijama i smanjili pritisak pred duele sa Mađarima, drugim favoritom za plasman na EP koji je odigrao 0:0 u Podgorici.

"Orlovi" su do sada dobili oba meča sa Bugarskom u samostalnoj eri naše države. Prvi prijateljski meč se desio 19. novembra 2008. godine, u Beogradu, povodom oproštaja Sava Miloševića od nacionalnog tima. Centralna figura duela dao je dva od šest golova našeg tima, ali i promašio dva penala, dok su gosti samo jednom zatresli mrežu.

Dok je meč na stadionu Partizana bio krcat pogocima, na utakmici na nacionalnom stadionu "Vasil Levski" u Sofiji, 17. novembra 2010. godine, viđena je samo jedna golmanska kapitulacija i to tadašnjeg čuvara mreže Bugarske. Gol za ekipu selektora Vladimira Petrovića Pižona postigao je Nikola Žigić u finišu susreta.

Bugarska - Srbija 1:1 (0:0)

Stadion: "Huvefarma" u Razgradu
​Sudija: Kreg Puson (Engleska).
Strelac: Despodov u 47, za Bugarsku, a Lazović u 90+6. minutu za Srbiju.

BUGARSKA: Đulgerov - V. Popov (od 86. Galčev), Antov, P. Hristov, Gruev - Petkov, N. Iliev (od 66. Stefanov), Kraev, Čočev (od 66. Krastev) - Rusev (od 86. S. Petrov), Despodov (od 78. Delev).

SRBIJA: V. Milinković-Savić - Milenković, Gudelj, Pavlović - A. Živković (od 71. Lazović), Lukić (od 58. Đ. Jovanović), Maksimović (od 80. Grujić), Kostić (od 71. Mladenović) - Tadić, S. Milinković-Savić - Joveljić.

Kraj meča, Bugarska - Srbija 1:1

Kraj meča, Srvbija je "preživela" Razgrad. Igra će se zaboraviti, bitan je bod i ostanak na čelu grupe "G".

20.06.2023. 22:41

90+6. minut: GOOOL, Srbija je izjednačila na 1:1, strelac Darko Lazović

Čudo se dogodilo, Srbija nije izgubila u Razgradu. Darko Lazović je u pravi čas postigao prvenac u dresu Srbije, iz punog trka, iskosa sa desne strane poslao je "bombu" pod prečku za 1:1.

20.06.2023. 22:33

90. minut: Još šest minuta

Ighraće se još šest minuta u nadoknadi, Srbija igra viktorije. Bez uspeha.

20.06.2023. 22:32

89. minut: Joveljić izblokiran u gol šansi

Dejan Joveljić je imao sjajnu priliku, ali su Bugari uspeli da izbolikraju nejgov udarac sa 10 metara. Najbolja prilika za Srbiju na meču.

20.06.2023. 22:25

85. minut: Srbija napada, bez prilike za gol

Srbija napada, ali sve pokušaje sprečavaju defanzivci Bugarske. Odlično se brane domaćini, "orlovi" bez ideje, bez svežine da jače pritsnu domaćina.

20.06.2023. 22:12

68. minut: Krastev pogađa prečku

Sreća za Srbiju, Krastev pogađa prečku. Ponovo su defanzivci Srbije ostavili igrača Bugarske bez bloka, ali prečka spasava golmana Srbije.

20.06.2023. 22:00

60. minut: Srbija ima inicijativu, ne i napadačku ideju

Srbija je slabo otvorila drugi deo, posle primljenog gola ponovo je uspostavila inicijativu, ali bez ideje kako da se ugrozi odbrana Bugarske. Selektor Stojković je na teren poslao i drugog napadača Đorđa Jovanovića.

20.06.2023. 21:51

47. minut: GOOOL! Vodi Bugarska 1:0, strelac Petkov

Šok za Srbiju na startu drugog dela, vodi Bugarska. Dugo je trajao napad domaćina, vraćenu loptu sa desetak metara Petkov je poslao iza leđa golmana "orlova".

20.06.2023. 21:48

Počeo je drugi deo, nema izmena

Počelo je drugo poluvreme, nema izmena.

20.06.2023. 21:34

Kraj prvog dela

Nema golova u Razgradu posle prvih 45 minuta.

20.06.2023. 21:28

43. minut: Pokušaj Saše Lukića

Saša Lukić je imao dobru priliku posle povratne lopte Joveljića, ali je sa 10 metara promašio okvir gola. Gol ne bi bio priznat jer je Joveljić bio u ofsajdu. Imao je vezni igrač Torina otvoren šut sa 18 metara i loptu je poslao pravo u golmana Bugarske.

20.06.2023. 21:17

31. minut: Veliki promašaj Ruseva

Veliki promašaj Ruseva. Napadač Bugarske je izmakao odbrani Srbije, izašao sam pred golmana Torina i promašio gol! Bila je ovo najveća prilika na meču.

20.06.2023. 21:11

25. minut: Pokušaj Sergeja Milinkovića Savića

Polovina prvog dela, nema uzbuženja u Bugarskoj. Srbija kontroliše meč, ali nema prilika. Odbrana Bugarske za sada zatvara dobro sve prilaze golu. Zapretila je Srbija posle kornera, Sergej Milinković Savić je sa prve stative prebacio gol.

20.06.2023. 20:57

15. minut: Bez prilika za sada

Solidan ritam igre diktiraju obe ekipe. Srbija je imala dva obećavajuća napada preko Živkovića i Kostića, ali ne i dobar završni pas. I domaćin je preko Despodova pretio, ali bez udarca na gol Vanje Milinkovića Savića.

20.06.2023. 20:51

5. minut: Pokučaj Nikole Milenkovića

Prvi pokušaj Srbije. Posle kornera Nikola Milenković je bio najviši u skoku i šutirao je sa pet metara pored gola.

20.06.2023. 20:44