Autor: Sašo Ilijoski

15.04.2023 17:33
Novi kiks Bajerna, Kramarić im otkinuo dva boda, ali su "milioneri" iz Dortmunda prokockali pobedu u Štutgartu Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader

Muči se Bajern ove sezone, ubedljiv poraz od Sitija u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona doneo je incident kada je Sadio Mane ošamario Liroja Sanea, pa je sve kulminiralo remijem u Bundesligi protiv Hofenhajma 1:1 (1:0), ali se to nije odrazilo na prednost na tabeli jer je Borusija iz Dortmunda sa igračem više odigrala samo 3:3 u Štutgartu.

Mane je dobio interni meč suspenzije, a Benžamin Pavar je golom u 17. minutu nagovestio da bi Bajern mogao lako da osvoji tri boda i sačuva prednost nad "milionerima". Međutim, Bavarci su imali svoje "žute minute", pa je Andrej Kramarić u 71. minutu uspeo da izjednači iz slobodnog udarca. Pavar je ponovo obradovao navijače, kada je hladnokrvno završio dobru akciju, ali je gol bio poništen zbog ofsajda što je stvorilo dodatnu nervozu kod Bavaraca. Branio je Oliver Bauman sjajno do kraja, blokirao je udarce Gnabrija, pa mladog napača Tela.

Borusija iz Dortmunda je u šokantnom meču vodila 2:0, imala je igrača manje, zatim je dopustila da Štutgart izjednači 2:2, pa je uspela da povede golom Rejhne u nadoknadi i onda doživi novi šok kada je Silas u sedmom minutu nadoknade postavio konačnih 3:3. Sebastijan Ale je odlično primio loptu i zakucao je pod prečku, da bi Holanđanin Donel Malen preciznim udarcem uvećao prednost. Kada je Konstantinos Mavropanos dobio drugi žuti karton u 39. minutu, brojčano slabiji domaćin nije odustajao. Kulibali prvo smanjio prednost, a Vagnoman je šest minuta pre kraja uspeo da izjednači. Rejna je samo privbremeno odložio "bankrot milionera", jer je odbrana dozvolila Silasu da u poslednjem minutu nadoknade donese bod svojoj ekipi. Tako se ne osvaja titula...

Lajpcig je krenuo iz "minusa" protiv Augzburga, ali je brzo sve došlo na svoje, Kampl i Verner su već do 35. minuta doneli prednost od 3:1 i pobedu za povratak na treću poziciju iako su gosti ublažili poraz do kraja.