Injaki Vilijams u poteri za Atletikom: Bilbao slavio protiv Hetafea

03.05.2024 23:00
Injaki Vilijams bio je igrač odluke Profimedia
Injaki Vilijams bio je igrač odluke

Injaki Vilijams je nastavio poteru za Atletiko Madridom i UEFA Ligom šampiona. Golgeter Atletik-a iz Bilbaoa sa dva majstorska pogotka uj 27. i 51. minutu doneo je veoma važan trijumf Baskijcima nad Hetafeom 2:0 (1:0) u uvodnom meču 34. kola Primere La lige.

Hetafe je takođe imao svoju računicu, jer bi se trijumfom približili Betisu na tri boda, pa je susret od starta imao jak intenzite i jasnuj orijentaciju - želja za tri boda. Presudilo je majstorstvo Injakija Vilijamsa koji je već u 27. minutu sa 17 metara pogodio sam ugao za vođstvo. Imao je Mejson Grinvud nekoliko dobrih akcija, jedan prodor i šut u sam ugao, ali je Unai Simon golman reprezentativnog formata.

Braće Vilijams su bili autori drugog gola. Mlađi brat Niko je poslao dubinski pas, a Injaki je maestralno završio. Verovatno Bilbao ne bi imao toliko problema da odbrani pobedu, da je nisu neoprezno izgubili loptu na centru, a Jeraj se okliznuo. Zaustavio je loptu rukom u padu i zaradio isključenje, pa je domaćin imao igrača više.

Imao je Hetafoe mnogo prilika, jednu kolosalnu i Nemanja Maksimović, ali najbolju je propustio Mejson Grinvud u 84. minutu. Golman Unai Simon odbranio mu je jedanaesterac i uz Injakija Vilijamsa pokupio slavu.