Bajern iz Minhena pobedio Keln, Štutgart slavio protiv Ajtrahta, Leverkuzen sutra overava titulu

13.04.2024 22:03
Fudbaleri Bajerna iz Minhena Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader)
Fudbaleri Bajerna iz Minhena

Fudbaleri Štutgarta pobedili su na svom terenu Ajntraht iz Frankfurta 3:0 u utakmici 29. kola Bundeslige.

Štutgart je poveo u 11. minutu golom koji je postigao Serž Žirasi, a šest minuta kasnije prednost je udvostručio Deniz Undav. Konačan rezultat postavio je Džejmi Leveling u 37. minutu.

Trka u Bundesligi je gotovo rešena, ali još uvek ne i završena. Barem do sutra, kada će Bajer Leverkuzen imati šansu protiv Verdera na svom terenu da osvoji prvu titulu u klupskoj istoriji i fantastičnu sezonu kruniše trofejom.

Bajern je u Minhenu pobedom nad Kelnom odložio potencijalno slavlje "farmaceuta" za nedelju, pošto je savladao popularne "jarčeve" – 2:0 (0:0).

Golova u prvom poluvremenu nije bilo, a Gereiro je doveo Bavarce u vođstvo u 65. minutu na asistenciju Kimiha, da bi Miler u dubokoj nadoknadi postavio konačan rezultat.

Podsetimo, Bajern je odavno izgubio šanse za titulu, međutim, ambicije u Ligi šampiona su na najvišem nivou, a već u sredu će na svom stadionu dočekati Arsenal u revanšu četvrtfinala, gde je u prvom meču u Londonu bilo – 2:2.

Ranije danas ekipe Borusije iz Dortmunda je slavila u derbiju kola u Menhengladbahu – 2:1 (1:2).