pre 13 minuta 12: 00
"Bubamaro", let, let...
Nadam se da su bar, svi odreda, sa sobom u kofere iz Antalije i okoline, uz rahat lokume i ine đakonije, spakovali još nešto. Igru, recimo.
U susret Evropskom prvenstvu na Kipru (20. maj - 5. jun), selektor kadetske fudbalske reprezentacije Srbije, Jovan Damjanović, skratio je spisak igrača na 21. dozvoljeno ime.
Posle stručne procene učinka kandidata tokom kratkih priprema, ali celog kvalifikacionog ciklusa, u skladu sa njihovim kvalitetima, formom, zdravstvenim stanjem i formom, mladi stručnjak probrao je sledeće fudbalere do 17 godina. Mahom iz Crvene zvezde.
Od GOLMANA su probrani: Vukašin Jovanović (Partizan), Vladan Čarapić (Čukarički) i Marko Kandić (Čukarički); ODBRANU ČINE: Viktor Stojanović (Crvena zvezda), Vuk Roganović (Crvena zvezda), Veljko Milosavljević (Crvena zvezda), Igor Bubanja (Crvena zvezda), Relja Premović (Partizan) i Nikola Simić (Partizan).
Za pokrivanje SREDINE TERENA zaduženi će biti: Dušan Makević (Partizan), Aleksa Vasilić (Crvena zvezda), Stefan Mladenović (Čukarički), Andrija Maksimović (Crvena zvezda), Jovan Ćirić (Mladost, Lučani), Vasilije Kostov (Crvena zvezda), Đorđe Ranković (Crvena zvezda), Uroš Đorđević (Grafičar), Uroš Đorđević (Crvena zvezda); NAPAD čine: Bogdan Kostić (Partizan), Mihajlo Cvetković (Čukarički) i Aleksa Damjanović (Crvena zvezda).
"Orlići" će put do eliminacione runde tražiti kroz grupu A, u mečevima sa selekcijom domaćina EURO, Ukrajinom i Češkom, a dve najbolje ekipe obezbediće mesta u četvrtfinalu kontinentalnog takmičenja.
Srbija će prvo igrati protiv Ukrajinaca (Paralimni 17,00), tri dana kasnije sledi duel sa mladim Kipranima (Larnaka 19,30), a za kraj uvodne ostavljen je susret protiv Češke 26. maja (Larnaka 19,30).
Naša zemlja ima iza sebe dva vezana učešća na EURO u ovom starosnom uzrastu, pod selektorskim komandama Radovana Krivokapića i Aleksandra Lukovića.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
Administracija Donalda Trumpa saopštila je da ubrzava obradu viza za strance koji posjeduju ulaznice za FIFA Svetsko prvenstvo 2026, što je potez koji olakšava putovanje na najgledaniji sportski događaj na svetu.
Sponzorstvo ABA lige deo je šire strategije jačanja prepoznatljivosti brenda Sava Insurance Group u regionu, rekao je Peter Skvarča, član Upravnog odbora Sava Re, koji je odgovoran za reosiguranje i strateške investicije u međunarodnim podružnicama slovenačke grupe.
20.05.2024 09: 25
Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije startuje od 17.00 časova na Evropskom prvenstvu koje s eodržava na Kipru, a prvi rival ekipi selektora Jovana Damjanovića biće Ukrajina.
14.05.2024 21: 17
Na Evropskom prvenstvu koje se održava na Kipru od 20. maja do 5. juna, Srbija će na otvaranju, u grupnoj fazi, igrati protiv Ukrajine (Paralimni 17,00), tri dana kasnije sledi duel sa domaćinom (Larnaka 19,30), a grupu zatvaramo protiv Češke 26. maja (Larnaka 19,30)
18.04.2024 12: 22
Kadetska reprezentacija Srbije ne želi da bude samo puki učesnik Evropskog prvenstva koje se od 20. maja do 05. juna organizuje na Kipru, što je potvrdio i direktor mlađih kategorija Fudbalskog saveza Srbije Nikola Lazetić, pa je selektor Jovan Damjanović odlučio da okupu svoje pulene.
27.05.2023 21: 53
Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije jedan od golova u izgubljenom četvrtfinalu Evropskog prvenstva dobila iz sumnjivog jedanesterca.
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 13h
pre 30 minuta 11: 44
"Tobdžije" su kiksnule protiv Mančester junajteda u prethodnoj rundi takmičenja i tako smanjili bodovnu prednost u odnosu na ostale konkurente za titulu prvaka Engleske.
pre 1 sat 10: 59
Klub iz Humske nije imao sjajan pripremni period, ali su zato poslednji dani prelaznog roka učinili da se u drugi deo sezone uđe sa pozitivnim raspoloženjem i velikim ambicijama.
pre 2 sata 10: 10
Crvena zvezda je na skorašnjem žrebu izvukla Lil kao protivnika u plej-ofu UEFA Lige Evrope.
pre 13 sati 23: 01
Fudbaleri Alavesa ostvarili su važnu pobedu u 22. kolu La Lige, pošto su na gostovanju savladali Espanjol rezultatom 2:1. Meč u Barseloni doneo je preokret gostiju i dodatno produbio krizu domaćeg tima.
Ostavite komentar