Vesti EURO 2024

Kvalifikacije za EURO, grupa B: Penal u 93. minutu spasio Holandiju

16.10.2023 22:55
Kvalifikacije za EURO, grupa B: Penal u 93. minutu spasio Holandiju Tanjug/AP Photo/Thanassis Stavrakis

Fudbaleri Holandije uspeli su da dođi do tri boda na teškom gostovanju selekciji Grčke - 0:1 (0:0).

Domaćini su bili pod opsadom maltene celo prvo poluvreme, ali su u nastavku pokazali zube i učini su ovaj susret veoma interesantnim.

Verovatno bi Grci i došli do boda, da Denzel Damfriz nije izborio penal u 90. minutu, a sudija Alehandro Ernandez je tek posle tri minuta i VAR provere pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Virdžil Van Dajk koji je bio irazito precizan i tako uneo potpunu pometnju u grupu B. Trenutno je Francuska prva sa 18 bodova, dok je druga Holandija sa 12, koliko ima i Grčka, ali je na strani "oranja" međusobni skor.