08.08.2023 22:52
(KRAJ) Braga - TSC 3:0: Kvalitetniji Portugalci iskoristili mnoge greške vicešampiona Srbije TV Arena sport/ Screenshot

Portugalsko iskustvo na srpsku mladost. Tako bi nekako samo kao uvodni postulat, a na osnovu igračkog kadra dve ekipe, mogao da se okarakteriše duel Brage i TSC-a iz Bačke Topole u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Nema sumnje da je Braga mnogo iskusniji, na papiru i kvalitetniji tim od vicešampiona Srbije. Sam veteran Hoze Fonte ima pet puta više internacionalnih mečeva nego ceo sastav TSC-a. Braća Orta, pa Fonte, Marin, Borha, Bruma, Roni Lopez, te sjajni golgeter Španac Abel Ruiz su preko glave izgurali mnogo grupnih faza evrokupova i na papiru su favoriti u dvomeču.

Sa druge strane, trener Žarko Lazetić spremio je svoje "juniše" za veliki evropski ispit, opterećenje ne postoji, samo dobra igra i uživanje u njoj. Iako bi po fudbalskoj logici Braga trebalo da diktira i ritam igre i da kontroliše dešavanja na terenu, ima čime TSC da zapreti. Brzina Saše Jovanovića, Miloša Pantovića, Aleksandra Ćirkovića, te pristiglih napadača Uroša Milovanovića i Marka Rakonjca daju lepu šansu za ugrožavanje rivala iz tranzicije. Zato je i Lazetić rekao u uvodu meča da "Ništa nije gotovo pre meča".

Revanš se igra za sedam dana u Bačkoj Topoli, a pobnednik će u plej-ofu za plasman u Ligu šampiona igrati protiv pobednika dvomeča Panatinaikos - Marsej.

Braga - TSC 3:0 (2:0)

Stadion: "Gradski" u Bragi.
Sudija: Herald Lekner (Austrija).
Strelac: Bruma u 17, Pici u 18, Đalo u 87. minutu.

BRAGA: Mateus - Gomez (od 89. mendeš), Niakate, Fonte, Borha - Karvaljo, Al Musrati, R. Orta (od 89. Banza) - Bruma, Ruiz, Pici (od 68. Đalo).

TSC: Ilić - Cvetković, Ćalušić, Đorđević, N. Petrović - Đakovac (od 87. Anotnić), Kuveljić, Stojić - Jovanović, Rakonjac (od 46. Radin), Pantović (od 59. Ćirković).

Panatinaikos - Olimpik 20.00
Slovan - Makabi 20.30 (TV Arena 1 Premium)
Rendžers - Servet 20.45 (TV Arena 3 Premium)

(UŽIVO) Braga - TSC

08.08.2023. 22:53

Kraj meča, ubedljiva pobeda Brage

Kraj meča, ubedljiva pobeda Brage, TSC se borio koliko je mogao, bolji rival je slavio.

08.08.2023. 22:46

87. minut: GOOOL! Braga vodi 3:0, strelac Đalo

Novi kiks odbrane TSC, Antonić je izugubio loptu, a Ćalo sa 16 metara lako poslao loptu u sam ugao. Šteta za primljen gol.

08.08.2023. 22:42

85. minut: TSC sve hrabriji

Igrači TSC-a kako je meč odmicao sve su manje respektovali rivala, dosta dobro su se branili, pokušavali su i da napadnu i rezultat je na snazi iz 18. minuta. Salazar nije bio precizan sa 15 metara.

08.08.2023. 22:33

75. minut: TSC zapretio preko Stojića

Braga je spustila ritam igre, rešila da rtinski privede meč kraju i umalo da primi gol. Stojić je ispratio centrašut ali nije uspeo da ugrozi golmana.

08.08.2023. 22:15

60. minut: Ilić sprečava "dabl" Brume

Golman Veljko Ilić je najzalsužniji što je ostalo 2:0 na semaforu. Bruma je ponovo izmešao odbranu, šutirao sa 16 metara, ali se ovog puta golman TSC-a nije dao prevariti.

08.08.2023. 22:09

50. minut: Ista slika i u nastavku

Braga je svesna kvaliteta, igra mirno, pritiska i Karvaljo je propustio zicer. Sa tri metra je glavom loptu poslao preko prečke. TSC borben, ali ne može da ugrozi domaćina.

08.08.2023. 22:03

Počelo je drugo poluvreme, TSC prvi menja

Počeo je drugi deo, trener TSC Žarko Lazetić je umesto napadača Rakonjca uveo veznog Milana Radina.

08.08.2023. 21:47

Kraj prvog dela, vodi Braga 2:0

Kraj prvog dela, vodi Braga 2:0, moglo je biti i više golova u mreži Ilića, ali je TSC imao zicer preko Pantovića da ublaži prednost.

08.08.2023. 21:34

35. minut: Braga meč drži pod kontrolom, ređaju se šanse

Braga je mnogo kvalitetniji tim, dominira, stvara šanse. Bruma je promešao odbranu, ali je udarac Al Musratija uspeo u korner sa gol linije da odbije Petrović. Odmah zatim je i Ilić odbranio udarac Fonta. TSC na mukama.

08.08.2023. 21:24

24. minut: Odbrana TSC je u velikim problemima

Odbrana TSC-a je u velikim problemima, Braga ne samo da vodi 2:0, dominira, već stvara šanse čini se kad god poželi. Pici je iskosa promašio, moglo je biti 3:0.

08.08.2023. 21:22

20. minut: Veliki promašaj Pantovića

Mogao je TSC da se vrati u meč, Jovanović je dodao do Pantovića koji je bio sam na 15 metara i šutirao je preko gola.

08.08.2023. 21:21

18. minut: GOOOL! Vodi Braga 2:0, strelac Pici

Prošlo je minut, a novu grešeku igrača TSC (Đakovac) kaznio je iskusni Pici.

08.08.2023. 21:20

17. minut: GOOOL! Vodi Braga 1:0, strelac Bruma

Izgubili su loptu igrači TSC, Bruma je stigao na 17 metara i bez bloka pogodio ugao Ilića.

08.08.2023. 21:15

15. minut: TSC odoleva u Portugaliji

TSC se brani i ne uspeva da izgradi neku napadačku akciju. Pritisak Brage nije tako intenzivan, ali se traži prostor između linija da se ugrozi golman Ilić.

08.08.2023. 21:08

8. minut: Braga dominira od starta

Braga dominira od starta, TSC je prinuđen da se brani. Golman Ilić je zaustavio udarac Brume.

08.08.2023. 21:00