Bajern trijumfovao u Parizu, Milan sačuvao domaći teren protiv Totenhema

14.02.2023 20:06
Bajern trijumfovao u Parizu, Milan sačuvao domaći teren protiv Totenhema David Ramos/Pool Photo via AP, File

Utakmicama PSŽ - Bajern (21, TV Arena 1 Premium) i Milan - Totenhem (21, TV Arena 2 Premium) večeras počinje eliminaciona faza Lige šampiona.

Nakon filtera kroz takmičenje u grupama na glavnoj sceni je ostalo 16 ekipa, pa će svaka od tih utakmica biti pravo malo finale koje garantuje uživanje navijačima i neutralnim gledaocima.

Uoči meča u Parizu glavna tema medija i navijača oba tima bilo je zdravstveno stanje zvezde domaće ekipe Kilijana Mbapea koji je dugo bio van stroja, ali u i uprkos tome mnogi očekivali da ga vid eu startnih 11 "svetaca", što se, ipak, nije dogodilo, već utamicu počinje sa klupe.

PSŽ - Bajern

Sudija: Majkl Oliver (Engleska)

Stadion: Park Prinčeva

Strelac: Koman 53. minut

PSŽ: Donaruma - Hakimi (od 46. Kimpembe), Ramos, Markinjos, Nuno Mendeš - Zair Emeri (od 57. Ruiz), Danilo, Verati, Soler (od 57. Mbape) - Mesi, Nejmar.

BAJERN: Zomer - Pavar, Upamekano, De Liht - Kanselo (od 46. Dejvis), Kimih, Gorecka, Sane (od 90. Stanišić) - Koman (od 76. Gnabri), Musijala (od 87. Gravenberh) - Šupo Moting (od 76. Miler).

Francuski tim se nalazi u seriju od dva poraza, od Marseja u nacionalnom kupu (1:2) i Monaka u Ligi 1 (1:3), pa im večeras treba dobra partija da vrate samopouzdanje pred konačan okršaj u Minhenu, dok s druge strane Bavarci u Pariz dolaze sa tri vezana trijumfa na kojima su postigli 11 golova, a primili svega dva.

Milan – Totenhem

Sudija: Sandro Šerer (Švajcarska)

Stadion: San Siro

Strelac: Dijaz 7. minut

MILAN: Tatarušanu - Kalulu, Kjer, Tšau - Salemakers (od 77. Mesijas), Krunić, Tonali (od 86. Pobega), Ernandez - Dijaz (od 77. De Ketelare) - Leao, Žiru.

TOTENHEM: Forster - Romero, Dajer, Lengle (od 81. Dejvis) - Emerson Rojal, Skip, Sar, Perišić - Kuluševski (od 70. Rišarlison) - Kejn, Son (od 81. Dandžuma).

Šampion Italije je minulog vikenda protiv Torina (1:0) prekinuo niz od četiri poraza u svim takmičenjima i goste iz Engleske dočekuje sa mnogo pozitivne energije, dok "pevci" ne mogu da se pohvale dobrim raspoloženjem.

Jer poraz od Lestera od 1:4 u okviru Premijer lige ih je mnogo zaboleo, a stadion "San Sio" je mesto gde se svaki trenutak slabosti skupo plaća, pa će koncentracija u ekipi trenera Antonija Koneta morati da bude na maksimumu.

Pogledajete gol sa meča u Milanu, a ostale zanimljive situacije možete pronaći u lajv blogu ispod.

Osmina finala Lige šampiona - dan 1

14.02.2023. 22:59

Kraj je i na "San Siru". Milan pobedio 1:0

Fudbaleri MIlana uspeli su da sačuvaju prednost iz domaćeg terena i slavili su protiv Totenhema u prvom meču osmine finala ige šampiona 1:0.

14.02.2023. 22:55

Kraj u Parizu: Bajern pobedio 1:0

Završena je utakmica na "Parku prinčeva". Bajern je bio bolji sve vreme, domaći tim je samo u finišu uspeo da ih ozbiljnije ugrozi i sasvim zasluženo su gosti iz Nemačke uspeli da slave 1:0 i solidan kapital nose na "Alijanc arenu".

14.02.2023. 22:54

90. minut: Crveni karton za Pavara, igra se još 4 minuta

Pitanje je vremena bilo kada će Pavar dobiti drugi žuti karton na ovom meču i to se dogodilo u 90. mintu nakon faula nad Lionelom Mesejem na ivici kaznenog rpstora. I ne smao da će Bavarci do kraja meča biti bez odličnog defanzivca, već on neće moći da bude u timu ni u revanšu u Minhenu. Inače, u Parizu će se igrati još četiri minuta.

14.02.2023. 22:44

82. minut: Mbabe dao gol za izjednačenje, ali opet ofsajd

U trenucma kad su u Milanu domaći igrači preko Tšao propustili veliku priliku za 2:0 PSŽ je u Parizu izjednačio na 1:1, a steralc je bio Kilijan Mbape. Usledilo je veliko savlje na "Parku prinčeva", ali je onda usledio šok- gol je poništen zbog ofsajda.

14.02.2023. 22:46

VIDEO Zbog ovoga je poništen gol Mbapea

14.02.2023. 22:37

73. minut: Mbape dao gol, ali je bio ofsajd

Doneo je ulazak Kilijana Mbapea mnogo živosti u tim PSŽ-a. Reprezentativac Francuske je brzinom počeo da probija bokove rivala i u 73. minut je malo nedostajlo da to donese izjednačenje domaćem timu. Mbape je prošao po levoj strani, lopta se odbila do Nejmara koji je dva puta šutirao, ali je golman gostiju bio siguran, a na odbitak je naleteo Mbape i zatresao mrežu, samo što je bio u nedozvoljenoj poziciji.

14.02.2023. 22:31

69. minut: Mnogo grubosti u Milanu

Veliku podršku imaju grači Milana. "San Siro" je prvi put ove sezone okupio ovoliki broj ljudi, guraju domaće igrače napred, oni to pokušavaju da pretvore u još jedanapogodak, ali za sada im ne polazi za rukom da udvostruče prednost. Inače, u Milanu se trenutno igra veoma grubo sa obe strane.

14.02.2023. 22:24

63. minut: Stativa za Bajern

Malo je nedostajalo da Bajern povede 2:0 u Parizu. Šapo Moting je sjajno šutirao nakon ubačene lopte sa desne strane, ali je Donaruma vrhovima prstiju uspeo da skrene loptu u korner. Bavarci su mnogo bolji od domaće ekipe.

14.02.2023. 22:21

58. minut: Loš pokušaj Sona

Rade Krunić je napravio faul nad Harijem Kejnom, što je veoma ražestilo reprezentativca Bosne i Hercegovine, što mu nije mnogo pomoglo. Loptu je namestio Son Hjungmin, ali nije šutirao ka golu, nego je ubacio u kazneni prostor, što se pokazalo kao veoma loše rešenje.

14.02.2023. 22:22

VIDEO PSŽ - Bajern 0:1

14.02.2023. 22:14

53. minut: GOOOL! Koman strelac za Bajern

Bolji su igračui Bajerna sve vreme, to je očigledno, a sada to pokazuje i rezultat na semaforu stadiona "Park prinčeva". Strelac za gostujući tim bio je Kingsi Koman koji je sjajno šutirao, a nakon postignutog gola nije želeo da se raduje, jer je nekada bio član francuske ekipe.

49. minut: Vrlo grub start Romera, na granici crvenog kartona

Ovo je bio baš nesportski faul Kristijana Romera. Vrlo grubo je startovao na Sandra Tonelija, dobio je žuti karton, mada je vrlo malo nedostajalo da dobije crveni karton. Tražili su to sa klupe Milana, ali švajcarski arbitar nije promenio odluku.

14.02.2023. 22:07

46. minut: Počelo je drugo poluvreme u Milanu i Parizu

Krenulo je drugih 45 minuta na oba meča. Kraj prvog dela je doneo mnogo uzbuženja, pa se nadamo da će tako biti i u nastavku.

14.02.2023. 21:52

Kraj poluvremena na oba meča

Završeno je prvih 45 minuta i u Milanu i u Parizu, ali je opšti utisak da se od ekipa ovog renomea očekivalo mnogo više. Verujemo da će u nastavku biti bolje. Ostanite uz nas.

14.02.2023. 21:51

45. minut: Uzbuđenja za kraj poluvremena

Mnogo uzbuđenja viđeno je u poslednjih nekoliko minuta na obe utakmice. U Parizu je Lionel Mesi bukvalno sekund pre poslednjeg sudijskog zvižduka u prvom delu igre imao izglednu priliku iz slobodnog udarca, ali je šutirao u živi zid, dok je Hari Kejn u Milanu pogodio prečku, da bi se ispostavilo da je bio u ofsajd poziciji.

14.02.2023. 21:47

43. minut. Prvi šut u okvir gola u Parizu

Rekli smo već da se u poslednjih nekoliko minuta daleko zanimljiviji fudbal igra u Parizu nego u Milanu, a u 43. minutu videli smo i prvi put u okvir gola. Učinio je to Kimih sa nekih 20 metara, nezgodno je lopta išla ka golu domaćina, ali je Dunaruma uspeo da ga zaustavi.

14.02.2023. 21:44

42. minut: Zakuvalo se malo u Parizu

Opasno je bilo ispred gola Parižana, ali je loptu u korner izbacio iskusni Serhio Ramos, koji su Bavarci loše zveli i usledila je kontra domaće ekipe. Moglo je da bude veoma neugodno do francusku ekipu, ali je odbrana nemačkog tima uspela da iskontroliše situaciju.

14.02.2023. 21:39

35. minut: Mesi se trudi, ali bez uspeha

Ne mogu igrači PSŽ-a da dođu do gola gostiju. Sve se svodi na individualne akcije, Lionel Mesi se najviše trudi, ali ga igrači ekipe iz Minhena sjajno čuvaju. Kakva je slika na terenu u Parizu najbolje pokazuje podatak da gostujući tim ima loptu u svojim nogama 61 odsto, a domaći svega 39 procenata.

14.02.2023. 21:30

29. minut: Slobodan udarac za Bajern, Kimih pogađa živi zid

Slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora za goste iz Minhena je izveo Kimih, ali je pogodio samo živi zid i izborio korner za svoj tim. U nastavku akcije igrači sa "Alijanc arene" nisu uspeli da stvore ozbiljniju šansu, ali su pokazali da umeju da budu baš opasni.

14.02.2023. 21:27

24. minut: Pritiska Totenhem ka golu Milana

Son je izveo slobodan udarac sa desne strane, oštro je ubacio loptu u kazneni prostor domaćih, ali je lopta nekao izbačena u korner. Pritisak engleskog tima se nastavio udarcem iz ugla, ali je reprezentativac Južne Koreje to učinio loše i nije bilo opasnosti po čuvara mreže Milana.

14.02.2023. 21:18

17. minut: PSŽ bez ideje protiv Bajerna

Fudbaleri PSŽ-a ne uspevaju da nametnu svoj stil igre protiv Bajerna. Trude se Mesi i drugovi, pokušvaju kontrama da razbiju odbranu nemačkog tima, ali im to za sada ne uspeva. Borba se vodi na sredini terena, a ta igra više odgovara gostima.

VIDEO Milan - Totenhem 1:0

14.02.2023. 21:09

7. minut: GOOOL! Milan vodi protiv Totenhema

Oduvao je Teo Ernandez odbranu gostiju, stvorila se velika gužva pred golom Totenhema , a Dijaz je bio najprisebniji i doveo Milan u vođstvo.

14.02.2023. 21:05

4. minut: Gosti su agresivniji na obe utakmice

I Totenhem i Bajern su krenuli agresivnije od domaćih ekipa. Bavarci su preko Ćupo Motinga ugrozili gol Parižana, dok Totenhem pritiska, ali bez konkretnog učinka.

14.02.2023. 21:00

1. minut: Mečevi u Parizu i Milanu počeli minutom ćutanja

Odlukom UEFA sve utakmice pod njenim okriljem počinju minutom ćutanja u znak sećanja na žrtve katastrofalnog zemljotresa u Turskoj, pa tako su i ova dva u Milanu i Parizu počela na isti način.