08.03.2023 23:08
(KRAJ) UEFA Liga šampiona: Bajern rutinski eliminisao PSŽ, Milan u četvrtfinalu nakon 11 godina Guliver/REUTERS/Sarah Meyssonnier

Bajern je u Minhenu slavio sa 2:0 (0:0) protiv Pari sen Žermena i ukupnim rezultatom 3:0 prošao u četvrtfinale Lige šampiona, dok je Milan u Londonu odigrao bez golova - 0:0 sa Totenhemom i uz pomoć prednosti iz prvog meča na "San Siru" (1:0) obezbedio prolaz u najboljih osam nakon 11 godina.

Bajern Minhen - Pari sen Žermen 2:0 (0:0)

Stadion: Alijanc Arena
Sudija: Danijele Orsato

Strelci: Šupo Moting u 61. i Gnabri u 89. minutu

BAJERN MINHEN (4-2-3-1): Zomer - Stanišić, Upamekano, De Liht, Dejvis - Kimih, Gorecka - Musijala (od 82. Mane), Miler (od 86. Kanselo), Koman (od 86. Gnabri) - Šupo Moting (od 68. Sane)

PARI SEN ŽERMEN (3-5-2): Donaruma - Markinjos (od 36. Mukijele, od 46. Bitšijabu), Ramos, Danilo - Hakimi, Ruiz (od 76. Zair Emeri), Verati, Vitinja (od 81. Etikite), Mendeš (od 81. Bernat) - Mesi, Mbape

Totenhem - Milan 0:0

Stadion: Totenhem stadion

Sudija: Klemon Turpan

TOTENHEM (3-4-3): Forster - Romero, Lengle, Dejvis - Rojal (od 70. Rišarlison), Skip, Hejbjerg, Perišić (pd 53. Poro) - Kuluševski, Kejn, Son

MILAN (3-4-2-1): Menjan - Kalulu, Tomori, Tšau - Mesijas (od 56. Salemakers), Tonali, Krunić, Ernandez - Dijaz (od 81. Benaser), Leao - Žiru (od 81. Origi)

(UŽIVO) Osmina finala Lige šampiona - dan 6

08.03.2023. 23:05

(London) Kraj! Milan u četvrtfinalu Lige šampiona nakon 11 godina

Izabranici Stefana Pjolija su u četvrtfinalu Lige šampiona, a Totenhem je završio takmičenje u Evropi. Momenat odluke dogodio se u prvoj utakmici kada je pogodak postigao Brahim Dijaz, dok su u drugom meču mreže mirovale.

08.03.2023. 23:02

(London) 93. minut: Odličan pokušaj Kejna, pa stativa Milana

Kejn je glavom imao najbolju šansu za pogodak, ali je Majk Menjon ponovo sjajno reagovao. Već u sledećem napadu Teo Ernandez je istračao kontranapad i proigrao Divoka Origija, koji je šutirao ali je pogodio stativu.

08.03.2023. 22:59

(London) 90. minut: Turpan nadoknadio 6 minuta

Fudbaleri Totenhema imaće još šest minuta da poravnaju rezultat i obezbede produžetke.

08.03.2023. 22:50

(Minhen) Kraj: Bajern je u četvrtfinalu, PSŽ završio evropsku epizodu

Bajern iz Minhena je na svom terenu slavio sa 2:0 i plasirao se u narednu fazu ukupnim rezultatom 3:0. Gol u prvom meču postigao je Kingsli Koman, dok su u drugom precizni bili Erik Šupo Moting i Serž Gnabri.

08.03.2023. 22:57

VIDEO Bajern - PSŽ 2:0

08.03.2023. 22:47

(Minhen) 89. minut: Gol! Gnabri pogađa za 2:0 protiv PSŽ-a

Sve je rešeno na "Alijanc Areni", Bajern je prošao u četvrtfinale, a PSŽ ispao u osmini finala Lige šampiona. Serž Gnabri je bio dovoljno pribran pred protivničkim golom i pogodio za 2:0.

08.03.2023. 22:46

(London) 77. minut: Crveni karton za Kristijana Romera

Defanzivac Totenhema je u 77. minutu zaradio isključenje. On je vrlo grubo startovao nad Teom Ernandezom, nakon čega mu je Klermon Turpan pokazao put u svlačionicu.

08.03.2023. 22:39

(Minhen) 80. minut: Najmirniji deo utakmice

Bajern rutinski čuva loptu i ne dozvoljava protivniku nikakvu šansu.

08.03.2023. 22:33

(Lodon) 64. minut: Odličan pokušaj Hejberga

Vezista Totenhema je primio loptu na ivici šesnaesterca, a potom je uneo u unutra, namestio se i vrlo dobro šutirao, ali je Majk Menjon bio dobro postavljen.

08.03.2023. 22:22

(Minhen) 65. minut: Odličan pokušaj Ramosa i još bolja odbrana Zomera

Lionel Mesi je iz kornera uposlio Španca koji je odlično skočio i šutirao glavom. Međutim, Jan Zomer je fantastično regaovao i otklonio opasnost.

08.03.2023. 22:23

(VIDEO) Bajern - PSŽ 1:0

08.03.2023. 22:19

(Minhen) 61. minut: Gol! Šupo Moting savladao Donarumu

Marko Verati je izgubio loptu pred svojim golom, što je iskoristio Leon Gorecka i uposlio Šupo Motinga, kome nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu.

08.03.2023. 22:14

(London) 46. minut: Počelo drugo poluvreme na stadionu Totenhema

Sledi nam završnih 45 minuta, bez izmena na obe strane.

08.03.2023. 22:10

(Minhen) 52. minut: Poništen gol Bajerna, Miler u ofsajdu

Domaći fudbaleri su uspeli da dođu do vođstva na drugoj utakmici, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije. Džošua Kimih je poslao centaršut i loptu je glavom okrznuo Čupo Moting, u momentu kada je Tomas Miler bio iza poslednjeg defanzivca PSŽ-a.

08.03.2023. 22:03

(Minhen) 46. minut: Drugo poluvreme počelo, Mukiele morao da napusti teren

Fudbaler koji je u prvom poluvremenu zamenio Markinjosa, ostao je u svlačionici nakon prvih 45 minuta. Na terenu je sada sedamnaestogodišnji Nišijabu.

08.03.2023. 21:56

(London) Poluvreme: Totenhem - Milan 0:0

Veoma neuzbudljiva predstava na stadionu Totenhema, ni jedna ekipa nije stvorila ozbiljniju šansu. Rezultatom je svakako zadovoljniji Milan, koji će imati zadatak da svoju prednost sačuva u narednih 45 minuta.

08.03.2023. 21:47

(Minhen) Poluvreme: Bajern - PSŽ 0:0

Urvog delu revanša između Bajerna i Pari sen Žermena nismo videli golove. Bliži pogotku bili su Parižani, ali u tome nisu uspeli, tako da su i dalje u rezultatskom zaostaku. Ostalo im je još 45 minuta da to promene.

08.03.2023. 21:38

(Minhen) 38. minut: Vitinja propustio priliku da kazni Zomera

Čuvar mreže Bajerna, Jan Zomer, se poigravao pred svojim golom, što je iskoristio Vitinja i oduzeo mu loptu, ali je preslabo šutirao i ona nije stigla do gola. Ostaće veliki žal za ovom prilikom Pari sen Žermena.

08.03.2023. 21:36

(Minhen) 36. minut: Markinjos se povredio, menja ga Mukiele

Kapiten Parižana je zbog povrede bio prinuđen da napusti teren, a zamenio ga je Nordi Mukiele. Kapitenska traka je završila na ruci Kilijana Mbapea.

08.03.2023. 21:31

(Minhen) 32. minut: Sjajan pokušaj Musijale

Džamal Musijala se oslobodio Danila Pereira i levom nogom uputio šut ka golu Parižana, ali je Đanluiđi Donaruma ponovo bio na visini zadatka.

08.03.2023. 21:27

(London) 16. minut: Oštar start i žuti karton za Romera

Defanzivac Totenhema, Kristijan Romero, je neoprezno startovao nad Rafaelom Leaom i zaradio javnu opomenu, zbog koje će propustiti naredni meč ukoliko njegov tim prođe u četvrtfinale.

08.03.2023. 21:25

(Minhen) 25. minut: Prva ozbiljnija prilika za PSŽ

Nuno Mendeš je sjajno probio po levom boku i čini se da je možda mogao i da šutira, ali je uposlio Lionela Mesija. Argentinac je natrčavao i želeo da šutne iz prve, međutim, stigao je brzonogi Alfonso Dejvis i izblokirao.

08.03.2023. 21:16

(Minhen) 16. minut: Prvi šut uputili su fudbaleri Bajerna

Leon Gorecka je nakon trećine prvog poluvremena uputio prvi šut u okvir gola, ali je Đanluiđi Donaruma dobro reagovao.

08.03.2023. 21:11

(London) 1. minut: Utakmica počela i na stadionu Totenhema

Meč u Londonu kasnio je desetak minuta, kao i sinoćni meč Čelsija i Dortmunda. Početni udarac izveli su izabranici Antonia Kontea.

08.03.2023. 21:07

(Mihnen) 7. minut: Čvrsta igra na sredini terena

I Bajern i PSŽ veoma oprezni na startu meča, igra se u glavnom odvija na samoj sredini terena, gde se igra vrlo agresivno, te je Danijele Orsato bio prinuđen da dosudi nekoliko prekršaja.

08.03.2023. 21:01

1. minut: Utakmica u Minhenu počela, u Londonu početak pomeren 10 minuta

Utakmica između Totenhema i Milana u Londonu počeće u 21.10.

08.03.2023. 20:46

PSŽ juri gol zaostakta: Mesi i Mbape bez Nejmara napadaju Zomera