(VIDEO) Sosijedad u furioznih pola sata deklasirao Benfiku i potreban im je bod za nokaut fazu Lige šampiona
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
08.11.202320:38
Tanjug/AP Photo/Alvaro Barrientos
Real Sosijedad je i drugi put preslišao Benfiku 3:1 (3:0) i nalazi se na korak do plasmana u osminu finala UEFA Lige šampiona posle četiri odigrana kola u Grupi D. Španci furioznom igrom u prvih pola sata došli do kapitala i sada im prostaje da Inter pobedi Slacburg i praktično im olakša posao jer bi im za prolaz bio dovoljan bod u preostala dva kola. "Orlovi" iz Lisabona su ubeležili četvrti poraz i jedina uteha im je gol Rafa Silve pa više nisu jedini tim bez postignutog gola u Ligi šampiona, a prošle sezone su bili eliminisani u četvrtfinalu!
"Orlovi" iz Lisabona nisu znali šta ih je snašlo na "Real Areni" u San Sebastijanu jer je već posle 21 minut na semaforu stajalo 3:0 za Real Sosijedad. Baski su leteli po terenu, seriju golova otvorio je Merino u 6. minutu, kada je ušao iz drugog plana i loptu glavom sporveo u mrežu.
Samo pet minuta kasnije Mikel Ojarzabal je iskoristio diskomunikaciju u odbarni Benfike i lako uvećao prednost. Nisu stali domaćini, Barenečea je sa visine penala pogodio sam ugao za žurku na "Anoeti". I onda malo i sreće za goste, Otamendi je srušio Ojarzabala i sudija je dosudio penal. Brais Mendez je u tom 28. minutu prevario golmana, ali pogodio samo stativu.
Posle haotičnih pola sata, Benfika je malo digla glavu, Otamendi je mogao da se iskupi za dva kiksa, ali je Alek Ramiro bio na mestu.
Gol Rafa Silve u 49. minutu je samo teoretski nagovestio da Benfika možda može meč da učini zanimljiviojim, ali Sosijedad se o svemu pitao. Presingom su osvajali loptu, kombinovali, atakovali, a nisu bili preterano žalosni što još neku loptu nisu poslali iza leđa Trubina. Meč je bio demonstracija fudbalske igre od strane Španaca i novi laram za Benfiku koja nešto mora da menja jer je delovala žalosno.
Grupa D
Real Sosijedad - Benfika 3:1 (3:0) /Merino 6, Ojarzabal 11, Barenečea 21 - Fara Silva 49/
Mašine za duvanje lišća koriste se tokom nadmetanja kako bi se sa zaletišta uklonio rastresiti sneg, a volonteri su zaduženi za njihovo pomeranje između skokova. Ovoga puta, reakcija je zakasnila svega nekoliko trenutaka dovoljno da situacija postane rizična.
Novozelandski fristajl skijaš Finli Melvil Ajvs doživeo je težak pad tokom kvalifikacija u disciplini friski halfpajp na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu i Kortini 2026.
Sve je bliže "večiti derbi" između Crvene zvezde i Partizana (nedelja 17.00 časova, Arena 1 Premium), koji bi mogao biti presudan za nastavak takmičarske godine u Mozzart bet Superligi Srbije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Gost "Partizanovog intervjua" pred 178. Večiti derbi bio je zamenik kapitena crno-belih Vanja Dragojević. U prethodnom meču mladi fudbaler crno-belih je postigao gol i time najavio drugi po redu ovosezonski derbi:
Fudbaler Crvene zvezde Aleksandar Katai nalazi se na korak od izjednačenja po broju postignutih golova u prvenstvenim "večitim derbijima" sa Ivanom Toplakom, saopštio je večeras šampion Srbije.
Ostavite komentar