08.11.2023 22:55
(VIDEO) Grupa D UEFA Lige šampiona: Lautaro sa penala poveo Inter, ali i Sosijedad u nokaut fazu Tanjug/AP Photo/Petr David Josek

Radost u Milanu, radost i u San Sebastijanu. Inter je pobedio RB Salcburg 1:0 (0:0) golom Lautara Martineza u 85. minutu sa penala i obezbedio sebi, ali i Real Sosijedadu plasman u osminu finala posle četvrtog kola Grupe D UEFA Lige šampiona.

Salcburg je dobro igrao protiv Intera u prvih pola sata, mada nije uspeo da napravi neku kolosalnu priliku. Odbrana sa Strahinjom Pavlovićem dobro je obavila posao, mada su Bastoni i Fratesi pretili pred kraj i bili neprecizni.

U nastavku je Inter pritiskao, domaćin se branio, a posle udarca Barele lopta je u ruku pogodila Bidstrupa. Lautaro Martinez je realizovao penal i doneo Italijanima tirjumf za plasman u osminu finala. Ostaje samo da se vidi da li će oni ili Sosijedad na kraju biti prvi u grupi.