UEFA Liga Evrope

Autor: Mateja Petković

11.05.2023 22:58
(KRAJ) Liga Evrope: Juventus izborio remi u završnici, Roma slavila "minimalcem" Guliver/REUTERS DENIS BALIBOUSE

Fudbaleri Juventusa i Sevilje remizirali su na "Alijanc" stadionu rezultatom 1:1 (0:1), dok je Roma na svom terenu slavila nad Leverkuzenom 1:0 (0:0).

Juventus - Sevilja 1:1 (0:1)

stadion: Alijanc
sudija: Danijel Zibert
strelci: Gati u 97. minutu i En-Nesiri u 26. minutu

Juventus: Ščešni - Danilo, Bonući, Sandro - Kvadrado, Mireti, Lokateli, Rabio, Kostić - Di Marija, Vlahović

Sevilja: Bono - Hesus, Bade, Gudelj, Akunja - Fernando, Rakitić, Hil, Tores, Okampos - En Nesiri

Roma - Bajer Leverkuzen 1:0 (0:0)

stadion: Olimpik
sudija: Majkl Oliver
strelci: Bove u 63. minutu

Roma: Patrisio - Manćini, Kristante, Ibanjez - Matić, Pelegrini, Spinacola, Bove, Čelik - Beloti, Abraham

Leverkuzen: Hradecki - Kosonu, Tapsoba, Tah, Frimpong, Inkapie - Andrih, Palasios - Dijabi, Firc, Hložek

(UŽIVO) Polufinale Lige Evrope - prvi mečevi

11.05.2023. 22:43

(Torino) 80. minut: Kuadrado "prokockao" sjajnu šansu iz slobodnog udarca

Dugo Juventus nije uspeo da stvori neku ozbiljniju situaciju pred protivničkim golom, a onda je Loik Balde neoprezno oborio Adrijena Rabioa na ivici šesnaesterca. Odgovornost da uputi udarac preuzeo je Huan Kuadrado, ali je to uradio na veoma loš način i rezultat je ostao nepromenjen.

11.05.2023. 22:31

VIDEO Roma - Leverkuzen 1:0

11.05.2023. 22:22

(Rim) 63. minut: Gol! Bove pogodio za 1:0 protiv Leverkuzena

Konačno je Roma naplatila svoju inicijativu i došla do vođstva od 1:0 protiv Bajer Leverkuzena. Edoardo Bove je najpre proigrao Tamija Ejbrahama, koji je šutirao iz okreta, ali je Hradecki uspeo da odbrani udarac. Međutim, na loptu je natrčao mladi Bove i rutinski je poslao u mrežu gostiju.

11.05.2023. 22:34

VIDEO Vlahović besan nakon izmene

11.05.2023. 22:21

(Torino) 60. minut: Igru napustio i Vlahović

Šef stručnog štaba Juventusa, Masimilijano Alegri, odlučio je da nakon sat vremena igre izvadi i drugog srpskog reprezentativca, Dušana Vlahovića, koga je zamenio Arkadijuš Milik.

11.05.2023. 22:06

(Torino) 46. minut: Kostić zamenjen na poluvremenu

Uprkos tome što je bio možda i najopasniji fudbaler Juventusa u prvom poluvremenu, Filip Kostić je ostao u svlačionici, a zamenio ga je Samjuel Iling Žunior.

11.05.2023. 21:49

POLUVREME: Juventus - Sevilja 0:1, Roma - Leverkuzen 0:0

Juventus je dobro otvorio utakmicu na samom startu imao nekoliko dobrih šansi preko Filipa Kostića i Dušana Vlahovića. Međutim, Sevilja je čekala svoju šansu i uspela "poentira" posle jednog kontranapada. Igrao se 25. minut kada je Okampos sa desnog boka uposlio En-Nesirija, koji se dobro snašao i pogodio za 1:0.

U Rimu nije bilo većih uzbuđenja, pa su tako mreže mirovale u prvom poluvremenu. Najbolju priliku imao je defanzivac domaćih, Rožer Ibanjez u 18. minutu, ali je golman nemačkog tima, Lukaš Hradecki otklonio opasnost.

11.05.2023. 21:39

(Torino)39. minut: Pokušaj Ivana Rakitića

Uprkos vođstvu koje imaju, gosti iz Sevilje ne prestaju sa pritiskom. Priliku za udvostručenje prednosti imao je Rakitić kada je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Ščešni uspeo da otkloni opasnost.

11.05.2023. 21:34

(Torino) 34. minut: Prinudna izmena Sevilje

Ofanzivac gostiju, Lukas Okampos, koji je bio u ulozi asistenta kod vodećeg pogotka, morao je da napusti igru zbog povrede, a na terenu ga je zamenio Gonsalo Montijel.

VIDEO Juventus - Sevilja 0:1

11.05.2023. 21:26

(Torino) 26. minut: Gol! En-Nesiri pogodio za vođstvo Sevilje

Gosti su istrčali odličnu kontru koju je golom krunisao Jusuf En-Nesiri. Lukas Okampos je na sjajan način proigrao svog napadača, koji se odlično snašao i udarcem iz prve savladao Vojčeha Ščešnog za 1:0.

11.05.2023. 21:20

(Torino) 20. minut: Velika prilika za Vlahovića

Filip Kostić je ponovo probio po levom boku, a potom poslao pas ka Dušanu Vlahoviću. Međutim, štoper Sevilje, Loik Bade, je zakačio loptu i na taj način poremetio srpskog napadača, koji ju je potom poslao preko prečke.

(Rim) 18. minut: Hradecki čuva mrežu Leverkuzena

Čuvar mreže gostiju, Lukaš Hradecki je izvanredno reagovao i sačuvao svoju mrežu, kada je zaustavio udarac Rožera Ibanjeza sa svega nekoliko metara udaljenosti.

11.05.2023. 21:12

(Torino) 12. minut: Prvi pokušaj Filipa Kostića

Prvu priliku na meču imao je Juventus, kada je Dušan Vlahović proigrao Filipa Kostića na boku. Brzonogi ofanzivac je šutirao, ali je lopta završila pored stative.

11.05.2023. 21:11

10. minut: Čvrsta igra, bez šansi

Na obe utakmice je rezultat i dalje 0:0. Većih šansi nije bilo ni u Torinu ni u Rimu, ali se nadamo da će ih u nastavku biti.

11.05.2023. 21:05

(Torino) 3. minut: Duel Vlahovića i Gudelja

Srpski reprezenatativci, Dušan Vlahović i Nemanja Gudelj imali su veoma žestok duel na samom startu utakmice. Centarfor je u prijemu loptu, prilikom građenja, laktom zakačio vezistu Sevilje, koji se potom srušio na zemlju. Ipak, brzo se pridigao Gudelj, utakmica je nastavljena i nije bilo nikakve zle krve između kolega iz reprezentacije.

11.05.2023. 20:59

1. minut: Utakmice u Torinu i Rimu so startovale

Počeli su prvi polufinalni mečevi Lige Evrope, početni udarac na "Alijancu" izveo je Sevilja, dok je na "Olimpiku" sa centra krenula Roma.

11.05.2023. 20:01

SASTAVI: Roma - Bajer Leverkuzen

SASTAVI: Juventus - Sevilja