(KRAJ) Roma i Sevilja u finalu Lige Evrope!

Autor: Mateja Petković

18.05.2023 23:04
(KRAJ) Roma i Sevilja u finalu Lige Evrope! Guliver/REUTERS DENIS BALIBOUSE

Roma je u Leverkuzenu remizirala sa Bajerom 0:0 i na taj način se plasirala u finale Lige Evrope, pošto je u prvoj utakmici u Rimu slavila sa 1:0.

Sevilja je eliminisala Juventus pošto je u drugoj utakmici nakon produžetaka slavila sa 2:1 i plasirala se u finale gde će odmeriti snage sa Romom.

Sevilja - Juventus 2:1 (0:0)

Stadion: "Ramon Sančez Pishuan"
Sudija: Dani Makiele
Strelci: Suso u 71. i Lamela u 95. minutu za Sevilju, Vlahović u 65. minutu za Juventus

Sevilja: Bono - Akunja, Bade, Gudelj, Navas (od 106. Gomez) - Rakitić, Fernando, Tores (od 62. Suso, od 118. Rekik) - Okampos (od 70. Lamela), Hil (od 100. Montijel) i En-Nesiri

Juventus: Ščešni - Bremer, Danilo, Kvadrado (od 106. Milik), Gati - Lokateli (od 86. Mireti), Rabio, Fađoli - Di Marija (od 64. Kijeza), Iling (od 86. Kostić), Kin (od 64. Vlahović)

Bajer Leverkuzen - Roma 0:0 (0:0)

Stadion: "BajArena"
Sudija: Slavko Vinčić

Bajer Leverkuzen: Hradecki - Tapsoba, Tah, Inkapie - Frimpong, Baker, Demirbaj, Palasios - Virc, Dijabi, Azmun

Roma: Patrisio - Ibanjez, Manćini, Kristante - Spinacola, Matić, Bove, Čelik - Beloti, Pelegrini, Ejbraham

(UŽIVO) Liga Evrope /revanši/

18.05.2023. 23:33

120. minut: Juventus ima dodatna četiri minuta za izjednačenje

Dani Makiele je produžetke nadoknadio četiri minuta, Juventus hvata poslednju priliku da se domogne penala.

18.05.2023. 23:29

115. minut: Crveni karton za Akunju, Sevilja sa desetoricom na terenu

Defanzivac domaćina, Markos Akunja, zaradio je drugi žuti, pa zatim i crveni karton zbog odugovlačenja, pa tako ostavio svoj tim sa igračem manje.

18.05.2023. 23:03

95. minut: Gol! Lamela za preokret!

Sevilja je došla do vođstva od 2:1! Brajan Hil je centrirao sa levog boka, a odlično je u skoku reagovao Erik Lamela i glavom pogodio za preokret domaćina.

18.05.2023. 22:58

(Leverkuzen) KRAJ - ROMA JE U POLUFINALU

Roma je u Leverkuzenu remizirala sa Bajerom 0:0 i na taj način se plasirala u polufinale Lige Evrope, pošto je u prvoj utakmici u Rimu slavila sa 1:0.

18.05.2023. 22:53

(Sevilja) Regularni deo završen (1:1), slede produžeci

Dušan Vlahović je u 65. minutu doneo prednost Juventusu, ali je Suso svega nekoliko minuta kasnije postigao izjednačujući pogodak i na taj način obezbedio produžetke svom timu.

18.05.2023. 22:52

(Sevilja) 90. minut: Produžeci sve izvesniji

Utakmica je nadoknađena za dva minuta i sva je prilik da ćemo gledati produžetke na "Ramon Sančez Pishuanu".

18.05.2023. 22:42

(Sevilja) 82. minut: Suso pripretio iz slobodnog udarca

Strelac izjednačujućeg gola za Sevilju je umalo postigao i vodeći desetak minuta kasnije. Šutirao je ofanzivac iz slobodnog udarca, ali je Vojčeš Ščešni ovog puta bio na pravom mestu i uspeo je da otkloni opasnost.

18.05.2023. 22:30

(Sevilja) 71. minut: Gol! Suso sjajnim pogotkom izjednačio na 1:1

Samo šest minuta nakon vodećeg gola Juventusa, Sevilja je stigla do izjednačenja. Suso je fenomenalnim udarcem sa nekih 20 metara našao lopti put do mreže i poravnao rezultat.

18.05.2023. 22:25

(Sevilja) 65. minut: GOL! Vlahović trese mrežu domaćina!

Vodi Juventus! Majstorska završnica Dušana Vlahovića. Odbila se lopta do srpskog reprezentativca a on je poput najboljih napadača hladnokrvno lobovao Bona.

18.05.2023. 22:16

50. minut: I dalje bez uzbuđenja

Uprkos tome što je i u Sevilji i u Leverkuzenu bilo nekoliko odličnih napada, mreže i dalje miruju, tako da su rezultati iz prvih mečeva i dalje aktuelni.

18.05.2023. 21:48

Poluvreme

(Sevilja) 47. minut: Da li je Sevilja oštećena za jedanaesterac?

Huan Kvadrado je napravio očigledan prekršaj nad Oliverom Toresom na ivici šesnaesterca, ali je nakon konsultacija sa VAR sobom arbitar Danijele Makeli odlučio da ne sankcioniše start Juventusovog fudbalera

18.05.2023. 21:45

45. minut: Po tri minuta nadoknađena poluvremena

I u Sevilji i u Leverkuzenu je prvi deo igre produžen za po 180 sekundi.

18.05.2023. 21:41

(Sevilja) 41. minut: Poništen gol Juventusa

Danilo je poslao dugu loptu ka Manuelu Lokateliju, koji je odigrao povratan pas ka Adrijenu Rabiju, a on je zatresao mrežu Sevilje. Međutim, utvrđeno je da je italijanski vezista bio u nedozvoljenoj poziciji i pogodak je poništen.

18.05.2023. 21:33

(Sevilja) 33. minut: Sjajan šut Rakitića

Jusuf En-Nesiri je na veoma atraktivan način proigrao Ivana Rakitića, koji je iz prve zahvatio loptu, ali nije bio dovoljno precizan, pa je ona završila preko gola.

18.05.2023. 21:24

(Sevilja) 24. minut: Prva velika šansa za Sevilju

Hesus Navas je uputio centaršut sa desnog boka, a prvi do lopte stigao je Lukas Okampos i glavom pokušao da savlada Vojčeha Ščešnog, koji je loptu uspeo da zaustavi na samoj gol liniji.

18.05.2023. 21:14

(Sevilja) 15. minut: Bono brani udarac Gatija

Pokušao je iz neposredne blizine strelac za Juve u prvom meču, Federiko Gati, ali je čuvar mreže domaćina odlično reagovao i otklonio opasnost.

18.05.2023. 21:13

(Leverkuzen) 12. minut: Dijabi zatresao prečku

Kirlni fudbaler domaćina, Musa Dijabi je veoma snažno šutirao ka golu Ruija Patrisija, ali nije imao dovoljno sreće te je pogodio samo prečku.

18.05.2023. 21:11

(Sevilja) 10. minut: Kin šutnuo Gudelja

Napadač Juventusa, Mois Kin, je startovao vrlo neoprezno nad srpskim reprezentativcem, Nemanjom Gudeljom i zaradio je žuti karton. Italijanski centarfor je šutnuo vezistu Sevilje u stomak, ali mu je pokazana samo javna opomena.

18.05.2023. 21:06

1. minut: Mečevi su počeli

U narednih 90 minuta (ukoliko ne bude produžetaka) saznaćemo polufinaliste Lige Evrope.

18.05.2023. 19:55