UEFA Liga Evrope

Autor: Mateja Petković

20.04.2023 23:00
Sevilja u polufinalu Lige Evrope protiv Juventusa: Junajted eliminisan zbog kikseva u odbrani Tanjug/AP Photo/Jose Breton

Jako loša sezonu Sevilje bi mogao da spasi uspeh u Ligi Evrope, s obzirom na to da su izabranici Hozea Luisa Mendilibara na "Ramon Sančez Pishuanu" ubedljivo savladali Mančester junajted 3:0 (1:0) i plasirali se u polufinale.

U prvoj utakmici je bilo 2:2 i očekivalo se da će u revanšu biti znatno neizvesnije, međutim, da tako ne bude pobrinula se defanziva Mančester junajted. Da budemo precizni, Hari Megvajer, Viktor Lindelof i David de Hea.

Povrede Lisandra Martineza i Rafaela Varana omogućile su dvojici gore pomenutih štopera da se nađu u startnoj postavi, što je bilo pogubno po tim Erika ten Haga.

Megvajer je utakmicu otvorio velikom greškom, odnosno poklonom u osmom minutu, što je iskoristio Jusuf En-Nesiri i pogodio za 1:0.

Drugi gol bio je delo Loika Badea na startu drugog poluvremena. Ivan Rakitić je centrirao iz kornera, a Bade je glavom poslao loptu iza leđa De Hee.

Konačan rezultat postavio je strelac prvog gola, En Nesiri. Viktor Lindelof je neposredno pre toga nepotrebno komplikovao, nakon čega se u nezgodnoj situaciji našao De Hea. Nije dobro reagovao španski golman, te je Marokanski naadač osvojio loptu i poslao je u mrežu za konačnih 3:0.

Dakle, u Sevilja će se u polufinalu sastati sa Juventusom, koji je večeras u Lisabonu remizirao sa Sportignom (1:1).