
pre 5 minuta 22: 45
Belgija ubedljivo vodila, pa bila na konopcima, ali ipak upisala "tricu": Hrabri Vels ostao bez ičega
"Crveni đavoli" uspeli da pobede u ludoj i efikasnoj utakmici u Briselu.
Crvena zvezda je stavila tačku na prvi deo priprema. Radilo se u jakom tempu, odigrane su dve pripremne utakmice, pre tri dana pobeđena je selekcija grada Užica 3:1, danas je protivnik bio mnogo kvalitetniji, ali su crveno-beli sigurnom igrom pobedi i Borac iz Banjaluke 2:0 (1:0).
Trener Barak Bahar je zadovoljan dosadašnjim radom.
"Radili smo dobro, intenzivno. Sa ekipom sam 10 dana, igrači su pokazali dobar odnos. Nije bilo loše za drugu utakmicu", istakao je Bahar za TV Arena sport.
Crveno-beli su protiv Borca prikazali mnogo kvalitetniju partiju nego pre tri dana. Time se složio i trener.
"Danas je bilo manje problema u igri, imali smo kontrolu, tražili smo put ka golu kroz igru. Bitno je da smo bili organizovani, bez grešaka. Iz meča u meč bićemo sve bolji".
Navijači aktuelnog šampiona Srbije ostavili su utisak na Izraelca.
"Ne znam odakle su se sve stvorili ovde, došli su preko planina, ali mogu samo da zamislim kakvu će nam podršku davati tokom sezone, u prvenstvu i Ligi šampiona. Impresivni su", zaključio je Bahar.
Trener Borca Vinko Marinović, drugi put je bio protiv svog bivšeg kluba.
"Što se nas tiče, bili smo dobri u prvom poluvremenu, primili smo gol iz greške. U defanzivi smo dobro radili, imali smo nekoliko dorbih pokušaja u ofanzivi, ali Zvezda je to prekidala. U defanzivi smo bili jako pouzdani, Zvezda je iz tri-četiri šanse dala dva gola, a na nam je da radimo na ofanzivi", rekao je Marinović.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
27.03.2024 17: 22
Izraelski stručnjak ozbiljan kandidat za posao šefa stručnog štaba fudbalske selekcije Izraela, posle njenog neodlaska na Evropsko prvenstvo.
22.03.2024 13: 50
Doskorašnji trener Crvene zvezde, Barak Bahar, mogao bi uskoro da postane selektor reprezentacije Izraela, prenose tamošnji mediji.
30.01.2024 11: 38
Predsednik Fudbalskog kluba Crvena zvezda, Svetozar Mijailović potvrdio je saznanja TV Arena sport da na adresu kluba nije stigkla tužba bivšeg trenera Baraka Bahara i izjavio da "crveno-beli" ne duguju izraelskom treneru ni jedan evro.
30.01.2024 08: 54
Tužba bivšeg trenera Crvene zvezde, Baraka Bahara po kojoj, kako tvrde mediji u Izraelu, zahteva milonsku isplatu od crveno-belih nije stigla na adresu srpskog šampiona i dve strane nisu ni u kakvom sporu, saznaje TV Arena sport.
pre 6 minuta 22: 45
"Crveni đavoli" uspeli da pobede u ludoj i efikasnoj utakmici u Briselu.
pre 9 minuta 22: 42
Fudbaleri Italije savladali su Moldaviju rezultatom 2:0 (1:0) u svojoj drugoj utakmici u okviru kvalifikacije za Svetsko prvenstvo 2026. godine.
pre 35 minuta 22: 16
Novi fudbaleri Bajerna Džonatan Ta i Tom Bišof igraće za ekipu iz Minhena na Svetskom klupskom prvenstvu, saopšteno je danas.
pre 59 minuta 21: 52
Posle pozajmice u belgijskom Molenbeku, punu afirmaciju je stekao prošle sezone u Strazburu, gde je bio standardan prethodne sezone.
Ostavite komentar