16.02.2023 10:00
Mozzart Bet Superliga na TV Arena sport: Mladost dočekuje Vojvodine i želi prekid serije poraza MN Press

Fudbaleri Mladosti i Vojvodine otvaraju 22. kolo Mozzart bet Superlige Srbije mečom u Lučanima.

Direktan prenos je na Premium 2 kanalu TV arena sport od 16.00 časova.

Domaćin iz Lučana se pojačao tokom zimu iskusnim igračima, dobro je igrao na pripremama u Turskoj gde je beležio pobede, ali je u prva dva prolećna kola Mozzart bet Superlige zabeležio oba poraza u gostima: protiv Radničkog iz Niša 2:1 i Radnika 1:0.

Vojvodina je sa druge strane igrala promenjivo na pripremama u Beleku, ali je startovala veoma dobro, osvojila je bod protiv Crvene zvezde na stadionu "Rajko Mitić" (1:1) i kod kuće ubedljivo savladala Kolubaru (3:0).

Kad je reč o međusobnim duelima u Lučanima, domaćin nije pobedio "lale" od 25. aprila 2019. godine (3:1). Na poslednja tri gostovanja Vojvodina je dva puta slavila i ubeležila remi. U prvom delu sezone u Novom Sadu je bilo 1:1, Nemanja Nikolić je bio strelac u 56. minutu iz penala za Novosađane, a Milan Bojović u 68. minutu za goste.