(KRAJ) Partizan - Crvena zvezda 0:0: Crno-beli sačuvali Humsku i četvrto mesto

Autor: Sašo Ilijoski

26.04.2023 20:27
(KRAJ) Partizan - Crvena zvezda 0:0: Crno-beli sačuvali Humsku i četvrto mesto MN Press

Partizan dočekuje Crvenu zvezdu u 170. večitom derbiju u možda nikad težem momentu. Ne pamti se da su crno-beli u ovoj fazi šampionata bili tako udaljeni od svojih ciljeva, da su daleko od forme koju ovaj tim po kvalitetu poseduje, da se nalaze u seriji od četiri poraza u poslednjih pet susreta a da im večiti rival dolazi sa šampionskim prstenom osvojenim još pre tri dana.

Koliko god da je Partizan u krizi, večiti derbi je možda jedini meč iz koga mogu da dobrom igrom i pozitivnim rezultatom da krenu napred, da počnu da vraćaju poljuljano samopouzdanje i da započnu borbu za mesto u Evropi. Koliko god tih osam bodova prednosti Čukaričkog izgledaju kao "nemoguća misija", od ishoda derbija percepcija u očima crno-belih može da se promeni.

Četvrti put bez prisustva publike

Četvrti put u istoriji prvenstveni večiti derbiji igraju se bez prisustva publike. Prvi put prazne tribine bile su u 132. okršaju na stadionu Crvene zvezde 5. aprila 2008. godine kada je domaćin slavio 4:1.

Druga dva su odigrana bez publike zbog pandemije koronavirusa. U Humskoj su rivali odigrali 1:1 18. oktobra 2020, a 7. apirla 2021. godine Crvena zvezda je slavila 1:0.

Trener Igor Duljaj ne može da računa na Belića i Andradea, odlučio se za Jovića kao bonus igrača, ostavio je Natha na klupi, pokušaće da rizikuje i možda će uspeti da iznenadi crveno-bele. Sa druge strane, Crvena zvezda je prebrinula sve brige, dostigla je osnovni cilj osvajanjem titule - direktan plasman u Ligu šampiona. Koliko će slavlje od subote uticati na igrače novog-starog šampiona videće se na samoj utakmici, ali sigurno je da će crveno-beli učiniti sve da ostanu jedina neporažena ekipa u Evropi i posle 32. kola.

Trener Miloš Milojević je izveo očekivano najjači sastav jer je derbi - derbi. Nema favorita i kad je razlika 28 bodova kao danas. Rivalitet u utakmici svih utakmica srpskog fudbala je takva da nema popuštanja, pa će i crveno-beli možda više rizikovati da pokušaju da stignu do pobede u Humskoj posle sedam godina.

Partizan - Crvena zvezda 0:0

Stadion: Partizana.
​Sudija: Dejan Trifković (Beograd).

PARTIZAN: Stevanović - Filipović, Marković, Vujačić, Urošević - Pantić, Kolorado - Dijabate, Jović, Menig (od 59. Natho) - Rikardo.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Vigo, Eraković, Dragović, Rodić (od 73. Azarov) - Mijailović (od 57. Kangva), Kanga (od 83. Srnić) - Bukari, Katai, Ivanić (od 73. Mitrović) - Pešić (od 83. Rakonjac).

Četvrtak

TSC - Čukarički 18.30 (TV Arena Premium 1)

(UŽIVO) Partizan - Crvena zvezda 0:0

26.04.2023. 20:28

Kraj meča, remi bez golova

Prvi put posle 2006. godine večiti derbi u Humskoj završen je bez golova.

26.04.2023. 20:19

87. minut: Stativa Bukarija

Veliku šansu propustila je Crvena zvezda. Mitrović je protutnjao levom starnom, sjajno centrirao ka Bukariju koji je sa sedam metara šutirao glavom i pogodio stativu.

26.04.2023. 20:39

(VIDEO) Stativa Bukarija

26.04.2023. 20:13

81. minut: Jović promašuje zicer

Žaliće Partizan za prilikom Nemanje Jovića. Dijabate ga je uposlio, a mladi igrač je slabo šutirao sa 11 metara pravo u Borjana.

26.04.2023. 20:09

77. minut: Žustro se igra, nema velikih prilika

Derbi ulazi u samu završnicu, igra se dosta žustro, ali nema pravih prilika.

26.04.2023. 20:00

67. minut: Marković zaustavio Kataija u kontri

Imala je Zvezda kontru tri na dva, Katai se odlučio da sam završi akciju, ali je Marković uspeo da ga zaustavi i spreči goste da dođu u vođstvo.

26.04.2023. 19:52

60. minut: Borjan branio zicer Nathu

Velika prilika za Partizan. Bibars Natho je ušao na teren umesto Meniga i pole 30-tak sekundi dobio je odličan pas od Jovića. Šutirao je po zemlji sa visine penala, ali je Milan Borjan sjajno odbranio.

26.04.2023. 19:59

(VIDEO): Prilika Natha i odbrana Borjana

26.04.2023. 19:44

55. minut: Agresivniji Partizan u nastavku

Agresivnije je ušao Partizan u drugi deo meča, boilje se kreću igrači, bolej i čuvaju loptu. Menig je probao udarac sa 17 metara, ali je bio neprecizan, kao i Pantić. Zvezda je u nastavku prinuđena da se brani.

26.04.2023. 19:36

Počeo je drugi deo meča, nema izmena

Počeo je drugi deo meča, nema izmena.

26.04.2023. 19:19

Kraj prvog poluvremena

Kraj prvog dela meča, nema golova, po jedna prilika na obe strane, Dijabate je promašio zicer za domaćina, a Katai za goste.

26.04.2023. 19:17

42. minut: Promašaj Kataija sa tri metra

Najbolja prilika za Zvezdu do sada, prošao je najbolji strelac kroz odbranu i sa tri metra šutirao pored Stevanovića, ali i pored gola.

26.04.2023. 19:35

(VIDEO) Prilika Kataija

26.04.2023. 19:09

35. minut: Period igre koji pripada Partizanu

Partizan je većim pritiskom uspeo da pritisne Crvenu zvezdu, ali taj period je kratko trajao. Međutim, uspustavio je domaćin ravnotežu i udaljio je crveno-bele od Stevanovića.

26.04.2023. 18:59

26. minut: Veliki promašaj Dijabatea

Kvinsi Menig je nanizao trojicu igrača Zvezde po levoj strani, poslao je i odličan povratni pas ka Dijabateu, ali je krilni napadač prebacio gol sa desetak metara.

26.04.2023. 19:07

(VIDEO) Prilika Dijabatea

26.04.2023. 18:58

25. minut: Zvezda kontorliše meč, ali nije opasna

Zvezda kontroliše loptu a time i meč. Partizan se uglavnom orijentisao na odbranun uz ideju da napadnu iz kontre, što im ne uspeva u ovom periodu meča. Crveno-beli ne igraju tako direktno, pa ne ugrožavaju Stevanovića.

26.04.2023. 18:48

15. minut: Igra se otvoreno na obe strane

Igra se otvoreno na obe strane, bilo je nekoliko napada posle tranzicija ali ne i nekih većih prilika. Lopta je više u nogama crveno-belih, međutim, odbrana Partizana je za sada mobilna.

26.04.2023. 18:43

10. minut: Borjan lako ukrotio udarac Rikarda

Marković je presekao na centru dodavanje ka Bukariju, usledila je kontra Partizana, Menig je cenutrirao sa leve strane, ali udarac glavom Rikarda Gomeša sa 12 metara lako je odbranio Borjan.

26.04.2023. 18:40

6. minut: Rodić umalo strelac desno nogom

Imala je Zvezda kontru, posle pokušaja asistencije Pešića lopta se odbila do Milana Rodića koji je sa leve strane, a desnom nogom uputiuo snažan udarac pored gola.

26.04.2023. 18:37

3. minut: Menig i Vujačić promašili prve prilike

Prvi je zapretio Partizan, prvo je Kvinsi Menig promašio loptu sa pet metara, da bi posle kornera Vujačić glavom šutirao pored gola.

26.04.2023. 18:30

Počeo je 170. večiti derbi

Počeo je 170. večiti derbi koji se igra bez prisustva gledalaca. Trener Partizana Igor Duljaj izveo je ofanzivnu postavu jer mora da rizikuje, sa druge strane Miloš Milojević veruje u svoj iskusan tim koji je najčešće i igrao ove sezone.

26.04.2023. 18:00

Zvezda ima 20 pobeda više od Partizana

Crvena zvezda i Partizan ighraju 170. put za bodove, crveno-beli su ostvarili 67 pobeda, crno-beli 47, uz 55 remija. Gol razlika je 234:199 u korist Crvene zvezde.

26.04.2023. 17:40

Crveno-beli bez pobede u Humskoj sedam godina

Crvena zvezda sedam godina nije pobedila Partizan u Humskoj. Poslednji put je ekipa koju je predvodio Miodrag Božović pobedila crno-bele kao gost u 150. večitom derbiju 2:1 pogocima Luisa Ibanjeza i Uga Vijeire.

26.04.2023. 17:30

Druga dva su odigrana bez publike zbog pandemije koronavirusa. U Humskoj su rivali doigrali 1:1 18. oktobra 2020, a 7. apirla 2021. godine Crvena zvezda je slavila 1:0.

26.04.2023. 17:27

Bibars Natho kreće sa klupe

Na klupi Partizana su: Popović, Baždar, Fejsa, Ilić, Jevremović, Natho, Pavlović, Saničanin, Šehović, Stjepanović, Živković.

26.04.2023. 17:26

Uroš Spajić među rezervama Zvezde

Na klupi u ekipi Crvene zvezde su: Vasiljević, Spajić, Azarov, Rakonjac, Kangva, Prucev, Mituljikić, Srnić, L. Nikolić, Gobeljić i Mitrović.