(KRAJ, VIDEO) Crvena zvezda - Partizan 2:2: Crveno-beli žale za šansama, crno-beli zbog vođstva

09.03.2024 19:07
Šerif Ndjaje je imao jednu veliku priliku na derbiju MN Press
Šerif Ndjaje je imao jednu veliku priliku na derbiju

Crvena zvezda napada, a Partizan brani prvo mesto u Mozzart bet Superligi. Dugo crno-beli nisu na stadionu "Rajko Mitić" stigli kao lideri, a pred derbi 24. kola (17.00, TV Arena 1 Premium) imaju bod prednosti i svaki pozitivan ishod ih približava prvom mestu u plej-ofu i 173. derbiju u Humskoj. Sa druge strane, Zvezda je neporažena na "Marakani" od marta 2017. godine kada je baš Partizan poslednji put pobedio (3:1) i nezadrživo krenuo ka poslednjoj osvojenoj tituli.

Više problema u pripremi meča imao je trener šampiona Vladan Milojević jer je do danas čekao poslednji fitnes test Aleksandra Dragovića. Kapiten tima imao je povredu lista i urađeno je sve što se moglo, pa će biti starter. Uroš Spajić se takođe povredio u meču sa TSC-om, ali se već od četvrtka znalo da će igrati. Nažalost, Vladimir Lučić je pokidao ukršteni i završio sezonu.

Trener crno-beli Igor Duljaj konačno ima sve igrače na raspolaganju, Svetozar Marković je jedini bio neizvestan do petka, ali onda je prošao fitnes test i biće u timu.

Crvena zvezda - Partizan 2:2 (1:1)

Stadion: Rajko Mitić.
Sudija: Pavle Ilić.
Strelci: Spajić u 44, Ndjaje u 66. za Zvezdu, a Saldanja u 45+2, Kalulu u 49. minutu za Partizan.
Crveni karton: Severina (Partizan) u 74. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Glazer – Mijailović, Spajić, Dragović (od 30. Điga), Rodić – Stamenić (od 56. Mimović), Kanga (od 56. Olanjinka), Hvan – Bukari, Ivanić (od 76. Katai), Endiaje.

PARTIZAN: Jovanović – Stojković, Marković, Kovačević, Antić – Ovusu, Zahid (od 53. Kastiljo) – Kalulu (od 81. Filipović), Natho (od 63. Severina), Goh – Saldanja (od 63. Baždar).

(UŽIVO) Crvena zvezda - Partizan

09.03.2024. 19:06

Kraj utakmice: Crvena zvezda - Partizan 2:2

Crvena zvezda i Partizan odigrali su 2:2 (1:1) u 172. večitom derbiju koji se igrao u okviru 24. kola Mozzart bet Superlige. Strelci Spajić u 44. i Ndjaje u 66. za Zvezdu, a Saldanja u 45+2. i Kalulu u 49. minutu za Partizan.

09.03.2024. 18:56

90+2. minut: Neverovatni promašaj Ndjajea

Novi neverovatan promašaj Crvene zvezde. Loptu je Mimović prosledio do Ndjajea koji je sa pet metara pogodio igrače Partizana na gol liniji.

09.03.2024. 18:51

86. minut: Neverovatna scena u petercu Partizana

Neverovatna scena u petercu Partizana. Nije se znalo ko pokušava da ugura loptu u mrežu Partizana: kKatai, Mimović (prečka), pa na kraju faul za goste.

09.03.2024. 18:47

81. minut: Nova velika odbrana Jovanovića

Posle kornera Điga je šutirao glavom u ugao, ali je golman sjajno intervenisao.

09.03.2024. 18:44

78. minut: Prečku pogađa Bukari

Nema sreće napadač iz Gane, posle centaršuta Rodića sa leve strane pogodio je okvir gola.

09.03.2024. 18:39

74. minut: Isključenje za Severinu

Partizan ostaje sa desetoricom jer je sudija Pavle Ilić okarakterisao duel Severine i Ndjajea kao grub u lice za drugi žuti karton za krilnog igrača crno-belih. Čini se prestrogo.

09.03.2024. 18:33

67. minut: GOOOL! Zvezda izjednačuje na 2:2, strelac Šerif Ndjaje

Posle kornera Hvanga, Ndjaje je sa pet metara glavom postigao pogodak.

09.03.2024. 18:31

65. minut: Partizan čuva prednost, Zvezda bez ideje

Partizan vodi i brani tu prednost, Zvezda sve nervoznija, bez jasnog plana kako da ugrozi rivala.

09.03.2024. 18:20

54. minut: Novi veliki promašaj Bukarija

Šta treba da Bukari postigne gol? Jovanović je odbio loptu na pet metara, a Bukari je pogodio Kovačevića na gol liniji.

09.03.2024. 18:14

49. minut: GOOOL! Vodi Partuzan 1:2, strelac Kalulu

Vodi Partizan, kontru Partizana je realizovao Kalulu koji je dobio odličnu loptu od Zahida.

09.03.2024. 18:12

47. minut: Velika šansa za Natha i intervencija Spajića

Izgubila je Zvezda loptu na 40 metara od gola, Goh je posle nekoliko driblinga omogučio zicer Nathu, ali je Spajić uklizao i izbacio loptu u korner.

09.03.2024. 18:10

Počelo je drugo poluvreme 172. derbija

Počelo je drugo poluvreme 172. večitog derbija, posle prvih 45 minuta na semaforu je 1:1. Nema izmena na poluvremenu.

09.03.2024. 17:55

Kraj prvog poluvremena

Kraj prvog dela, Zvezda - Partizan 1:1.

09.03.2024. 17:52

45+2. minut: GOOOL! Partizan izjednačuje na 1:1, strelac Saldanja

Napadač crno-belih je bio usamljen na desetak metara i poslao je loptu u mrežu.

09.03.2024. 17:49

44. minut: GOOOL! Vodi Zvezda 1:0, strelac Uroš Spajić.

Posle velke šanse Bukarija, lopta je otišla u korner, a posle njega je Uroš Spajić odbitak zakucao u mrežu.

09.03.2024. 17:46

43. minut: Jovanović brani zicer Bukarija

Zvezda je prokockala šest-sedam prilika. Jovanović je odbranio zicer Bukariju.

09.03.2024. 17:45

41. minut: Ndjaje pogodio, ali iz ofsajda

Šerif Ndjaje je zatresao mrežu Partizana sa pet metara, ali je bio metar u ofsajdu. Ostaje 0:0.

09.03.2024. 17:41

37. minut: Mirko Ivanić pogađa stativu

Zvezda pravi mnogo problema Partizanu po levom boku, Ivanić je prošao i iz mrtovog ugla pogodio samo stativu.

09.03.2024. 17:39

36. minut: Crveno-beli mogu više da žale

Crvena zvezda je propustila mnogo više prilika od rivala, od pokušavali su Bukari, Mijailović sa distance, ali Jovanović je sve odbranio.

09.03.2024. 17:33

28. minut: Dragović povredio rame, ne može da nastavi, a ulazi Naser Điga

Kapiten Crvene zvezde Aleksadnar Dragović povredio je rame posle duela sa Saldanjom. Napadač crno-belih mu je nezgodno pao telom na rame. Na teren će Naser Điga.

09.03.2024. 17:26

23. minut: Slobodnjak Kange preko gola

Zvezda je imala slobodan udarac sa 16 metara zbog faula nad Hvangom. Kanga je dobro šutirao, ali je živi zid odradio svoje, lopta je završila u korneru.

09.03.2024. 17:19

16. minut: Bukari promašio sa tri metra

Treći zicer Zvezde, Rodić je centrirao sa leve strane, a Osman Bukari sa tri metra promašio gol.

09.03.2024. 17:17

14. minut: Glazer brani šut Markovića

Prvi put ozbiljno preti Partizan. Posle prekida koji je izveo Natho, Svetozar Markoviće je glavom šutirao sa sedam metara, ali Glazer je odbranio i poslao loptu u korner.

09.03.2024. 17:09

7. minut: Stamenić promašio zicer za Zvezdu, pa Jovanović brani šut Ndjajea

Od prvih pet minuta dva su protekla u prekidu zbog dima i bakljade navijača, a uz veliku borbu za svaku loptu, viđena je šansa Šerifa Ndjajea i ofsajd, a onda prva kolosalna prilika za Zvezdu. Ivanić je prošao po levoj strani, uposlio usamljenog Stamenića na sedam metara, a ovaj je šutirao pored gola. U sledećem napadu, zicer je imao Ndjaje, a Jovanović je odbranio udarac sa šest metara.

09.03.2024. 17:00

Počeo je 172. večiti derbi

Počeo je 172. večiti derbi, Partizan ima bod prednosti, obe ekipe su u najjačim sastavima, vreme i teren su idealni, a na tribinama je 40.000 ljudi. Postoje svi uslovi za jednu dobru fudbalsku predstavu.

09.03.2024. 16:53

Vigo poslednji strelac na stadionu "Rajko Mitić"

Desni bek Crvene zvezde Aleks Vigo, golom u 5. minutu trećeg marta prošle godine rešio je večiti derbi protiv Partizana.

09.03.2024. 16:39

Partizan nije slavio na "Marakani" od 2017.

Partizan je poslednji put pobedio Crvenu zvezdu u borbi za bodove na stadionu "Rajko Mitić" 18. aprila 2017. godine 3:1. Od tada je Zvezda ubeležila tri pobede i dva remija.

09.03.2024. 16:23

Puni se "Marakana", očekuje se 40.000 ljudi

Na 35 minuta pre početka 172. derbija, stadion se polako ispunjava. Sever i jug su puni, očekuje se 40.000 navijača.

09.03.2024. 16:13

Aleksandar Janković: Moraš da budeš na nivou derbiju bez obzira na ime i prezime i pasoš

Bivši trener Crvene zvezde i doskorašnji selektor Kine Aleksadnar Janković je kao gost Studija TV Arena sport pred derbi govorio i o strancima:

"Nije bitno kako se zoveš, odakle dolaziš, u kakvoj si formi, moraš da budeš na nivou večitog derbija. Derbi je tako specifičan da može da odluči i neko ko se nije najbolje iskazao do sada. Zvezda još sklapa igru, jer Kanga igra na drugoj poziciji, Šerif Ndjaje je bio mnogo kritikovan jesenas, a možda baš on eksplodira danas".

09.03.2024. 16:10

Vladan Milojević za TV Arena sport: Imam sve igrače na raspolaganju

Trener Crvene zvezdee Vlada Milojević za TV Arena sport je na svoj 54. rođendan istakao zadovoljstvo što na raspolaganju ima sve igrače sem Vladimira Lučića koji je završio sezonu. Kadrovskih problema nema, Aleksandar Dragović i Uroš Spajić su spremni.

"Ponosan sam na igrače, radili su 24 sata da se oporave. Imam sve igrače na raspolaganju".

09.03.2024. 15:55

Statistika u korist crveno-belih

Zvezda i Partizan odigrali su 171 ligaški derbi, crveno-beli imaju 67 pobeda, crno-beli 48, a 56 mečeva završena su nerešenim ishodom. Gol razlika 234:200 u korist Zvezde.

09.03.2024. 15:47

Ovako je bilo jesenas u Humskoj

09.03.2024. 15:45

Dulja za TV Arena sport: Marković i Saldanja počinju

Trener Partizana Igor Duljaj je za TV Arena sport potvrdio:

"Sveta Marković je odradio fitnes test i očekujem da može da odigra 90 minuta. Spreman je i Saldanja. Prva postava je određena, njih dvojica će igrati".