(KRAJ) Crvena zvezda - Partizan 3:2: Šampion uz dva penala na plus 10

20.04.2024 20:16
Detalj sa 172. večitog derbija MN Press
Detalj sa 172. večitog derbija

Novi 173. prvenstveni "večiti derbi", stara priča, nova epizoda: Crvena zvezda i Partizan na stadionu "Rajko Mitić" (18.00, TV Arena 1 Premium) igraju meč prvog kola doigravanja (31. kolo) Mozzart bet Superlige koji sa sobom nosi prefiks "za titulu".

Crveno-beli imaju sedam bodova prednosti i ukoliko savladaju rivala moći će da stave šampanjac da se hvali jer u preostalih šest mečeva bilo bi im dovoljno da osvoje samo osam bodova. Trener Vladan Milojević imao je sasvim drugačiju pripremu za današnji duel nego onaj prethodni kada je njegov tim imao zaostatak i na teren je poslao iskusan sastav koji može da donese trijumf.

Partizan je proleće počeo kao prvoplasirani, ostao je to i posle 172. večitog derbija (2:2), a onda u nekoliko dana prosuo sve i današnji duel će za njih biti presudan, jer samo ako pobede ostaće im nada da do kraja mogu dostići i prestići rivala da ne ubeleži i šesti uzastopni trijumf. Trener Igor Duljaj je imao prilično problema oko sastava tima. Koliko će njegov tim bitikonkurentan bez Mateusa Saldanje i golmana Aleksandra Jovanovića videće se kad sudija Pavle Ilić označi početak meča.

Ipak, derbi je derbi, sve je moguće i prognoze su veoma nezahvalne.

Crvena zvezda - Partizan 3:2 (1:1)

Stadion: Rajko Mitić.
Sudija: Pavle Ilić.
Strelci: Kanga u 16. iz penala, Endijaj u 89, Katai u 90+9. iz penala za Zvezdu, a Baždar u 11, Severina u 56. minutu za Partizan.

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Mijailović, Spajić, Dragović, Rodić (od 46. Điga) - Stamenić, Kanga (od 57. Katai) - Bukari (od 90+9. Milunović), Hvang, Ivanić (od 78. Olajinka) - Ndjaje (od 90+9. Kraso).

PARTIZAN: Krunić – Stojković (od 78. Filipović), Kovačević, Marković, Antić – Ovusu, Kastiljo (od 67. Stjepanović) – Severina (od 89. Natho), Zahid, Goh (od 78. Kalulu) – Baždar (od 67. Saldanja).

(UŽIVO) Crvena zvezda - Partizan

20.04.2024. 20:16

Kraj utakmice, pobeda Crvene zvezde

Kraj utakmice, pobeda Crvene zvezde, šampion Srbije je na plus 10 u odnosu na crno-bele šest kola pre kraja Superlige.

20.04.2024. 20:14

90+20. minut: Još nije kraj

Još nije kraj, kad će se završiti meč zna samo Ilić.

20.04.2024. 20:05

90+9. minut: GOOOL! Zvezda vodi 3:2, strelac Katai sa penala

Zvezda vodi 3:2, strelac Katai sa penala.

20.04.2024. 20:02

90+6.. minut: Penal za Crvenu zvezdu

Drugi penal za Zvezdu. Antić je uklizao, izbio loptu, a zatim zakačio i Bukarija.

20.04.2024. 19:59

89. minut: GOOOL! Zvezda izjednačva na 2:2, strelac Endijaj

Zvezdin napadač je bio u duelu sa Markovićem, kapiten Partizana je pao, za sudiju Ilića nije bio faul, a Endijaj je lobovao Krunića. Uzalud su protestvovali igrači Partizana.

20.04.2024. 19:49

85. minut: Hvang pogađa stativu. Endijaj promašuje zicer

Hvang je sa 16 metara pogodio stativu, Endijaj je odbitak sa par metara poslao pored gola.

20.04.2024. 19:45

80. minut: Šansa za Partizan

Zvezda opseda gol Partizana, ali šansu stvaraju gosti iz kontre. Kalulu je prošao po desnoj strani, ali nije imao dobar povratni pas ka Saldanji. Korner.

20.04.2024. 19:35

69. minut: Poništen gol Zvezde zbog ofsajda

Krunić je branio udarce Ndjaja, ali posle povratne lopte Bukarija, Katai je bio najviši u skoku i poslao loptu u mrežu. Ipak, posle pregleda VAR-a, dosuđen je ofsajd od Ndjaja.

20.04.2024. 19:31

66. mintu: Pokušaj Ndjaja

Centrirao je Ivanić, Ndjaj je glavom šutirao pored gola.

20.04.2024. 19:24

60. minut: Krunić brani udarac Ndjajea

Stamenić je centrirao sa desne strane, Ndjaj je sa pet metara šutirao glavom, Krunić brani.

20.04.2024. 19:23

56. minut: GOOOL! Vodi Partizan 1:2, strelac Severina

Holanđanin je primio loptu na desetak metara od gola i onda pogodio sam ugao. Lopta se od stative odbila u mrežu.

20.04.2024. 19:16

51. minut: Nastavljen je meč

Nastavljen je meč posle četiri minuta prekida. I opet je duel prekinut zbog sudara glavama Severine i Dragovića.

20.04.2024. 19:14

Prekid meča zbog dima od bakljada

Prekid meča zbog dima od bakljada, sudija Ilić čeka da se stvore uslovi za igru.

20.04.2024. 19:10

Počelo je drugo poluvreme na stadionu "Rajko Mitić"

Počelo je drugo poluvreme na stadionu "Rajko Mitić". Posle prvih 45 minuta rezultat je 1:1, Naser Điga je u timu Zvezde zamenio povređenog Milana Rodića.

20.04.2024. 18:52

Kraj prvog poluvremena

Kraj prvog poluvremena. Izjednačen derbi, Partizan je poveo u razdoblju bolje igre u prvih 15 minuta, Zvezda je izjednačila sa bele tačke posle kiksa Kovačevića, a Osman Bukari je imao tri velike prilike za domaćina. Goh je na drugoj strani pogodio stativu.

20.04.2024. 18:51

45+1. minut: Krunić brani zicer Bukariju

Finiš prvog dela protiče u blagoj inicijativi Zvezde, Bukari je izašao "jedan na jedan" sa golmanom i pogodio Krunića.

20.04.2024. 18:43

37. minut: Novi promašaj Bukarija

Osman Bukari je nastavio sa promašajima. Ponovo se oslobodio rivala i sa 14 metara gađao proed gola.

20.04.2024. 18:37

31. minut: Ivanić šutira pored gola

Hvang je oslobodio prostor Ivaniću, ali on je iskosa šutirao pored gola.

20.04.2024. 18:32

28. minut: Otvorena, izjednačena utakmica, stativu pogađa Goh

Otvorena, izjednačena utakmica. Partizan je ušao sa velikom energijom, presingom je napravio mnogo problema Zvezdi, stigao do vođstva, ali greška u 15. minutu koštala ih je rezultata. Zvezda je orijentisana na tranziciju, imala je tri prilike preko Bukarija, Stamenića i Ndjaja, ali i sreće u 28. minutu jer je Goh pogodio stativu.

20.04.2024. 18:27

22. minut: Veliki promašaj Ndjaja

Centrirao je Bukari sa desne strane, Ndjaj je šutirao sa šest metara i prebacio gol.

20.04.2024. 18:22

16. minut: GOOOL! Zvezda izjednačuje na 1:1, strelac Kanga iz penala

16. minut: GOOOL! Zvezda izjednačuje na 1:1, strelac Kanga iz penala.

20.04.2024. 18:20

14. minut: Penal za Crvenu zvezdu

Pogrešio je Kovačević, Ivanić je krenuo sam ka golu, Krunić ga je oborio. Penal za Zvezdu.

20.04.2024. 18:18

11. minut: GOOOL! Vodi Partizan 0:1, strelac Samed Baždar

Sjajnu je akciju Severine i Stojkovića krunisao je Samed Baždar.

20.04.2024. 18:14

9. minut: Veliki promašaj Bukarija

Prediblao je Osman Bukari petoricu igrača Partizana, a onda sa sedam-osam metara šutirao pored gola.

20.04.2024. 18:10

5. minut: Šansa i za Stamenića

Partizan je visokim prsingom stvorio jednu kolosalnu priliku, ali prvi napad Zvezde umalo da donese i prednost domaćinu. Ivanić je centrirao sa leve strane, Stamenić je bio sam na 12-13 metara, ali je slabo šutirao.

20.04.2024. 18:08

1. minut: Velika prilika za Partizan

Prošlo je 54 sekundi, a Partizan je umalo poveo. Baždar je šutirao sa 14 metara, ali je Glazer maestralno odbranio.

20.04.2024. 18:04

Počeo je 173. večiti derbi

Počeo je 173. večiti derbi, na stadionu "Rajko Mitić" okupilo se nešto više od 20.000 gledalaca. Sudi Pavle Ilić. Bakljade na obe strane su odložili start meča za par minuta. Na klupi Partizana je Albert Nađ, stigao je da se vrati iz Urgentnog centra zbog problema sa kamenom u bubregu.

20.04.2024. 17:48

Istorijska dva derbija u četiri dana

Zvezda i Partizan će se na istom mestu sastati i za četiri dana, odnosno u sredu od 19 časova. Četvrti duel večitih rivala ove sezone predstavljaće borbu za mesto u finalu Kupa Srbije. Vremenska distanca od četiri dana između dva duela Zvezda i Partizana je najmanja od osamostaljenja Srbije.

20.04.2024. 17:47

Zvezda nije primila gol od 172. večitog derbija

Šampion Srbije nije primio gol od prethodnog večitog derbija. Izabranici Vladana Milojevića su ostali nesavladani na šest vezanih prvenstvenih susreta, ali i u Kupu Srbije protiv OFK Vršca, kao i u prijateljskoj utakici sa Zenitom. Zvezda u Superligi nije primila gol 581 minut.

20.04.2024. 17:37

Rezervni igrači: Saldanja i Jovanović na klupi

CRVENA ZVEZDA: Popović, Šljivić, Katai, Olajinka, Kraso, Milunović, Điga, Sremčević, Knežević, Mimović, Nikolić.

PARTIZAN: Jovanović, Saničanin, Natho, Saldanja, Kalulu, Šćekić, Nikolić, Filipović, Stjepanović, Janković, De Medina.

20.04.2024. 17:30

Bojan Zavišić za TV Arena sport: Nema kalkulacija, igraćemo srcem, karakterom, inatom

Bojan Zavišić danas će biti šef stručnog štaba Partizana, jer je Igor Duljaj suspendovan, a Albertu Nađu je pozlilo, pa je završio u Urgentnom centru.

"Derbi je specifičan, neke stvari ostaju u kući. Nadam se da će navijači Partizana biti zadovoljni onim što su igrači porikazali", rekao je Zavišić za TV Arena sport.

Ništa se u pripremi meča neće posebno menjati.

"Nećemo mnogo menjati, Zvezda ima veći roster. Poslednja dva derbija smo igrali srcem, karakterom, možda iz inata. Nećemo odstupati od toga".

Za četiri dana na istom mestu rivali će igrati u polufinalu Kupa Srbije.

"Nema kalkulacija, dve iste ekipe igraju u četiri dana. Nema tu mnogo sakrivanja, ni oni nama, ni mi njima. Biće ovo dve teške utakmice".

20.04.2024. 17:27

Vladan Milojević za Arenu: Respekt Partizanu, koncentracija na našu igru

"Derbi je značajnija utakmica od ostalih. Ako se radi vredno, igrači imaju samopouzdanje i onda psihološki moraju da budu stabilni. Koncentrisali smo se na našu igru, na ono što mi moramo da radimo. Respektujemo Partizan, to je jedan veoma dobar tim, videćemo šta će biti", rekao je Milojević pola sata pre početka derbija.

Mladih igrača u startnoj postavi nema danas.

"Ne gledam da li je neko mlad ili star, to u fudbalu ne pije vodu. Oni mlađi moraju da rade, a stariji igrači moraju radom i ponašanjem da daju primer mladima".

Svi su spremni za derbi.

"Nemamo kadrovskih problema. Igrači imaju veliki motiv, spremni su".

Partizan se respektuje.

"Partizan ima jako dobar tim, svako može da nam napravi problem. Da utakmica zavisi od jednog igrača onda bi bilo mnogo lakše. Vodićemo računa o rivalu."

20.04.2024. 17:09