12.02.2023 16:00 >> 18:33
Gigić doneo Javoru trijumf nad subotičkim "golubovima" na ledenoj ploči Ivanjice MN Press

Javor iz Ivanjice ostvario je i drugu prolećnu pobedu. Posle trijumfa na "Karađorđu" nad ekipom Mladosti GAT (3:2), na svom stadionu su golom Petra Gigića u 34. minutu slavili protiv Spartaka ŽK iz Subotice 1:0 (1:0).

U tvrdom meču sa malo prilika, na terenu koji je bio jako težak za igru i prekriven snegom, domaćin je jedini udarac u okvir gola pretvorio u vođstvo. Milošević je centrirao, a Petar Gigić udarcem glavom zatresao mrežu. Gosti su u 24. minutu pogodili stativu, Japanac Šimura je bio blizu cilja.

U nastavku su Subotičani imali više od igre, više i prilika, a zatresli su mrežu u petom minutu nadoknade. Međutim, pogodak je bio poništen pa su tri boda ostala u Ivanjici.