Prvi prolećni trijumf Spartaka i prvi prolećni kiks Novog Pazara

01.03.2023 17:56
Prvi prolećni trijumf Spartaka i prvi prolećni kiks Novog Pazara MN Press

"Dok jednom ne svane, drugom ne smrkne". U tom maniru bi mogao da se opišu dešavanja na stadionu u Subotici, gde je Spartak golovima Luke Bjelovića u 22. i Nikole Srećkovića u 86. minutu došao do prve prolećne pobede, a Novi Pazar do prvog prolećnog poraza u 24. kolu Mozzart bet Superlige.

Poslednji put Subotičani su se radovali pobedu 10. novembra prošle godine u Humskoj (1:0) u režiji baš Luke Bijelovića, dok su poslednji put obradovali navijače u Subotici 15. oktobra protiv Kolubare (2:1), uz gol - Bijelovića. Pazarci su posle tri pobede i remija, doživeli poraz u 2023. godini iako su bili većim delom meča egal rival.

Novi Pazar je meč otvorio lepom prilikom Miloša Mijića, ali krilni napadač nije najbolje zahvatio loptu pa je ona otišla pored stative. Uglavnom se vodila bitka na sredini terena gde su Ado i Šimura dobijali botku sa Radovcem i Momčilovićem što je doprinelo inicijativi domaćina.

Srećković je mučio Pešukića, ali Hrstić nije u dva navrata iskoristio njegov dobre lopte. Ipak, posle kornera u 22. minutu, domaćin je naplatio inicijativu. David Dunđerski je šutirao sa 20 metara, igrači Pazara su je izblokirali, a odbitak je Luka Bijelović sa 15 metara poslao u mrežu zaklonjenog golmana Kljajića.

Subotičani su odlučili da u nastavku brane prednost i koriste kontranapade, pa je Novi Pazar imao inicijativu, propustio je dve prilike (Stanojlović, Majdevac), a i golman Dubnjanić je bio na visini zadatka. Na drugoj strani, mladi Rošević je prošao po levoj strani, stigao do Kljajića i nije ga nadmudrio. Iskusni golman mu je zatvorio ugao pa je propala ta prilika u 77. minutu.

Međutim, kapiten Nikola Srećković nije pogrešio u 86. minutu kada mu je Petar Stanić poslao dobru loptu u prostor. Usledio je snažan, neodbranjiv udarac za osiguravanje zaslužene pobede.