Spartak odoleo u Kruševcu, Bijelović doneo Subotičanima bod sa bele tačke

05.03.2023 18:07
Spartak odoleo u Kruševcu, Bijelović doneo Subotičanima bod sa bele tačke MN Press

Napredak i Spartak odigrali su 1:1 (1:0) u meču 25. kola Mozzart bet Superlige Srbije. Domaćin vodio evrogolom Đekovića, izjednačio Bijelović iz penala.

Kruševljani su odlično otvorili meč, već u petom minutu je Nemanja Đeković postigao evrogol. Lopta koju je poslao od prečke se odbila unutar gola. Kruševljani su bili bolji rival, imao je Šarić sjajnu priliku pred kraj poluvremena da povisi prednost. Šutirao je pored golmana, ali je David Dunđerski sjajno intervenisao i loptu sa gol linije izbio u polje.

Subotičani su u nastavku uložili više truda i energije, Napredak se odlučio da brani prednost i pokuša da zatvori meč iz kontre i ta odluka im se obila o glavu. Luka Bijelović je u 71. minutu mirno realizovao penal koji je skrivio Đeković i doneo je gostima zaslužen bod.

Pokušao je domaćin da dože do treće uzastopne pobede, ali je odbrana gostiju bila stabilna.