TSC ispustio dva gola prednosti: Luka Bijelović doneo bod Spartaku

Izvor: Arena sport

25.02.2023 18:05
TSC ispustio dva gola prednosti: Luka Bijelović doneo bod Spartaku MN Press

Fudbaleri Spartaka osvojili su prvi bod u nastavku sezone. Na teškom gostovanju TSC-u u Bačkoj Topoli odigrali su 2:2.

Subotičani su prekinuli niz od četiri uzastopna poraza u Mozzart bet Superligi Srbije iako je domaćin na poluvremenu imao dva gola prednosti. Luka Bijelović je dva puta bio precizan u nastavku i doneo je bod gostima.

U 74. minutu Petar Stanić je dočekao odbitak i šutirao sa 20 metara, lopta je na putu okznula u ruku igrača domaćih Gorana antonića, pala u peterac gde je skočio Srđan Hrstić kojeg je sa leđa faulirao Aranđel Stojković. Dosuđen je penal, Luka Bijelović bio je siguran i postavio je konačnih 2:2.

Dve prelepe akcije u prvom delu TSC je krunisao golovima. U 12. minutu Saša Jovanović je kombinovao sa Lukom Ilićem koji je centrirao sa leve strane na drugu stativu. Loptu je dočekao Aranđel Stojković i pogodio za vođstvo od 1:0.

Deset minuta kasnije Ivan Milosavljević je idealno centrirao sa leve strane, a na suprotnoj dobro se snašao Saša Jovanović i povisio na 2:0.

U nastavku, nabačenu loptu sa desne strane na drugoj stativi dočekao je Bijelović i glavom je sproveo u mrežu za 2:1. Isti igrač je potom bio precizan iz kaznenog udarca za konačnih 2:2.

U finišu, domaćin je igrao bez isključenog Gorana Antonića.