Rikardo Gomeš "osvojio" Suboticu, Partizan savladao Spartak i vratio dug

Autor: Sašo Ilijoski

19.02.2023 19:01
Rikardo Gomeš "osvojio" Suboticu, Partizan savladao Spartak i vratio dug FK Partizan/Miroslav Todorović

Partizan je pobedio Spartak u Subotici 2:1 (1:0) u 22. meču Mozzart bet Superlige. Rikardo Gomeš je tresao mrežu u 41. i 67. minutu i sa 13 golova ponovo je prvi strelac Lige. Petar Stanić je uspeo da izjednači u 54. minutu.

Crno-beli su zasluženo došli do pobede u Subotici, naplatili su dug za jesenji poraz u Humskoj i zadržali su četiri boda prednosti na drugom mestu u odnosu na TSC, a ostali na "minus 11" u odnosu na Crvenu zvezdu. Rikardo Gomeš je postigao oba pogotka, ali je i sa 13 golova ponovo izbio na čelo liste strelaca, pretekavši Aleksandra Kataija. Subotičani su uspeli da izjednače na meču, ali ne i da spreče treći prolećni poraz.

Spartak i Partizan igrali su agreivsno u solidnom ritmu od samog starta, a sve do 28. minuta nije bilo prilika na obe strane. Crno-beli su pojačali ritam, pa su stvorili dve prilike koje nisu realizovali Filipović i Belić jer je golman Dubnjanić atraktivno odbranio udarce, prvi nogom, drugi lepom paradom.

Subotičani su imali jednu kontru u 40. minutu, Stanić je izgubio loptu, a u "rekontri" su crno-beli došli do vođstva. Kvinsi Menig je izbacio u prazan prostor Rikarda Gomeša koji se stuštio u kazneni prostor i poslao loptu u sam ugao. Bio je to 12. gol golgetera Partizana u Mozzart bet Superligi Srbije ove sezone, a stigao je u prvi čas kao nagrada za ofanzivniju igru. Domaćin je imao samo jedan pokušaj preko Šimure, ali nedovoljno opasan za Popovića.

Partizan je kontrolisao meč sve do 54. minuta, kada su defanzivci dozvolili Bjeloviću da uđe u šesnaesterac, asistira do Šimure koji je vratio loptu do Petra Stanića na 14 metara, a ovaj pronašao lopti put do mreže. Taj pogodak kao da je motivisao igrače crno-belih, pa su posle stative Slobodana Uroševića ponovo stigli do vođstva u 67. minutu. Nemanja Jović je ušao u šesnaesterac, šutirao sa 14 metara, lopta se odbila od bloka do usamljenog Rikarda Gomeša koji je lako odbitak poslao u praznu mrežu.

Do kraja su crno-beli rutinski održali prednost.

Spartak - Partizan 1:2 (0:1)

Stadion: Gradski u Subotici.
Sudija: Aleksandar Živković.
Strelci: Stanić u 54. za Spartak, a Rikardo Gomeš u 41. i 67. minutu za Partizan.

SPARTAK: Dubljanić - Tanasin (od 84. Dunđerski), Ostojić (od 52. Bogićević), Marinković, Vitorović - Stanić (od 84. Đurasović), Ado, Šimura - Bjelović (od 84. Osei), Hrstić, Srećković (od 72. Todorovski).

PARTIZAN: Popović - Filipović, Vujačić, Marković, Urošević - Belić (od 76. Fejsa), Traore (od 62. Andrade, od 85. Ilić) - Diabate, Natho (od 76. Baždar), Menig (od 62. Jović) - Rikardo Gomeš.