(UŽIVO) Partizan pobedio Spartak u Subotici

19.02.2023 18:55
(UŽIVO) Partizan pobedio Spartak u Subotici MN Press

Fudbaleri Partizana su prošle nedelje doživeli od Mladosti GAT jedan od najtežih poraza kod kuće u mečevima Mozzart bet Superlige (0:4), kvalitet i karakter pokazali su pobedom u Kišiševu protiv Šerifa u prvom meču šesnaestine finala Lige konfgerencija i danas u Subotici u meču 22. kola žele protiv Spartaka rehabilitaciju i ostanak u trci sa Crvenom zvezdom.

Imaće izabranici trenera Gordana Petrića dodatni motiv protiv Subotičana da im se revanširaju za jesenji poraz u Humskoj, kada ih je ih Luka Bjelović šokirao pogotkom u 86. minutu. U taboru Partizana nema bolesnog Siniše Saničanina, svi ostali su spremni. Bibars Natho odigraće danas 150. meč u dresuz crno-belih.

Rikardo Gomeš je golom u Moldaviji postao novi inostrani rekorder svih vremena u Srbiji (84 gola), jer je nadmašio El Fardu Bena, a sigurno ima nameru i da povrati epitet prvog strelca jer ga je Aleksandar Katai pretekao na listi strelaca Mozzart bet Superlige (12 golova).

Spartak je doživeo oba prolećna poraza i sigurno ima mnogo motiva da pokuša da prekine taj niz i upiše prve bodove u 2023. godini. Poslednja dva meča u Subotici protiv crno-belih Spartak je izgubio (1:0 i 2:1), a poslednji put je slavio 2020. godine (3:2).

Spartak - Partizan 1:2 (0:1)

Stadion: Gradski u Subotici.
Sudija: Aleksandar Živković

Strelci: Stanić u 54. za Spartak,  a Rikardo Gomeš u 41. i 67. minutu za Partizan.

SPARTAK: Dubljanić - Tanasin (od 84. Dunđerski), Ostojić (od 52. Bogićević), Marinković, Vitorović - Stanić (od 84. Đurasović), Ado, Šimura - Bjelović (od 84. Osei), Hrstić, Srećković (od 72. Todorovski).

PARTIZAN: Popović - Filipović, Vujačić, Marković, Urošević - Belić (od 76. Fejsa), Traore (od 62. Andrade, od 85. Ilić) - Diabate, Natho (od 76. Baždar), Menig (od 62. Jović) - Rikardo Gomeš.

(UŽIVO) Spartak - Partizan 1:2 (0:1)

19.02.2023. 18:55

Kraj meča, Partizan je pobedio Spartak u Subotici 2:1

Crno-beli su održali prednost do kraja, osvojili su u Subotici tri nova boda i učvrstili su drugo mesto u Mozzart bet Superligi sa četiri boda više od TSC, a imaju 11 manje od lidera Crvene zvezde. Rikardo Gomeš je postigao oba gola za crno-bele, Stanić je bio strelac za Spartak.

19.02.2023. 18:52

90. minut (1:2): Igraće se još četiri minuta

Spartak ne pronalazi način kako da ugrozi crno-bele koji mirno čuvaju prednost. Igraće se još četiri minuta.

19.02.2023. 18:43

80. minut (1:2): Crno-beli čuvaju prednost

Gosti iz Humske čuvaju prednost u Subotici, domaćin je imao slobodan udarac sa 16 metara, ali je Todorovski slabo šutirao.

19.02.2023. 18:37

Rikardov 13. gol u Mozzart bet Superligi

19.02.2023. 18:30

67. minut GOOOL: Vodi Partizan 2:1, opet je strelac Rikardo Gomeš

Ponovo Partizan vodi u Subotici 2:1 i opet je strelac Rikardo Gomeš. Nemanja Jović je šutirao sa 12 metara, lopta se od bloka odbila do centarfora crno-belih koji nije bio u ofsajdu, pa je lako ubacio loptu u mrežu.

19.02.2023. 18:35

Urošević bez sreće

19.02.2023. 18:23

61. minut (1:1): Stativa, Urošević nema sreće

Tresla se stativa Spartaka. Posle centaršuta Natha sa leve strane, kapiten Slobodan Urošević je sa pet metara šutirao glavom i pogodio je samo stativu.

19.02.2023. 18:26

Stanić pogađa mrežu Partizana

19.02.2023. 18:15

54. minut GOOOL: Spartak je izjednačio protiv Partizana na 1:1

Pogrešila je odbrana Partizana, dopustila je da im se igrač uvuče u šesnaesterac, usledio je pas ka Šimuri na šest metara. Japanac je vratio loptu do Petra Stanića koji je sa 14 metara uz dosta sreće poslao loptu u mrežu. Spartak je izjednačio u Subotici.

19.02.2023. 18:11

48. minut (0:1): Belić atraktivno makazicama

Dobar napad izveo je Partizan, Kristijan Bečić je na visini penala čekao loptu, zahvatio ju je atraktivno makazicama ali je ona završila pored gola. U odsustvom trenutku zasmetao mu je Bibars Natho.

19.02.2023. 18:07

Počeo je drugi deo meča, gosti vode 1:0

Nastavljen je meč, nema izmena. Partizan vodi 1:0.

19.02.2023. 17:49

Kraj prvog poluvremena (0:1): Partizan je golom Rikarda naplatio ofanzivu

Posle prvog poluvremena Partizan zasluženo vodi u Subotici protiv Spartaka 1:0. Posle uvodnih 25 minuta gde se igralo egal između dva šesnaesterca, crno-beli su počeli da pritiskaju domaćina i posle dve šanse Filipovića i Belića, iz kontre su preko Rikarda Gomeša stigli do gola u 41. minutu. Domaćini za 45 minuta nisu stvorili priliku pred Popovićem.

19.02.2023. 17:52

Rikardo Gomeš ne greši

19.02.2023. 17:44

41. minut GOOL: Vodi Partizan u Subotici, strelac je Rikardo Gomeš

Imao je Spartak kontru, pogrešili su i u "rekontri" je Partizan poveo. Kvinsi Menig je uputio odličan dubinski pas ka Rikardu Gomešu koji je ušao u šesnaesterac i pogodio suprotan ugao. Crno-beli od 41. minuta vode u Subotici 1:0.

19.02.2023. 17:40

Šansa za Partizan - Filipović nije uspeo da zetrese mrežu

19.02.2023. 17:36

30. minut (0:0): Dve prilike crno-belih, Dubljević odličan

Partizan je u ofanzivi, propustio je dve prilike. Prvo je Filipović sa 14 metara šutirao kroz šumu nogu, ali je Dubljević odbranio nogom. Dva minuta kasnije je Belić šutirao sa 25 metara, ali je opet golman Spartaka bio na visini zadatka.

19.02.2023. 17:21

20. minut (0:0): Borba između dva šesnaesterca

I dalje nama golova, niti velikih prilika u Subotici. Vodi se borba između dva šesnaesterca. Odbrane obe ekipe su za sada veoma koncentrisane, sve napadačke akcije se završavaju na 16 metara od golmana.

19.02.2023. 17:11

10. minut (0:0): Otvoren meč, nema prilika za gol

U uvodnim minutama igra se u solidnom ritmu, napadački na obe strane, ali za sada nema velikih prilika. Kapiten Subotičana Srećković imao je jedan lep solo prodor, ali ne i precizan pas ka Hrstiću. Sa druge strane crno-beli traže uglavnom Rikarda Gomeša koji je za sada dobro čuvan.

19.02.2023. 17:08

Bibars Natho igra 150. meč u dresu Partizana

19.02.2023. 17:02

Počeo je meč u Subotici

Sudija Aleksandar Živković označio je početak meča 22. kola Mozzart bet Superlige u Subotici. Uslovi za igru su veoma dobri, teren je solidan. Na Gradskom stadionu okupilo se oko 2.000 posetilaca.

19.02.2023. 16:23