Verona gurnula Sasuolo ka dnu i isplivala na površinu

03.03.2024 14:31
Verona - Sasuolo Tanjug/Paola Garbuio/LaPresse via AP
Verona - Sasuolo

Nisu Verona i Sasuolo odigrali utakmicu koja će se dugo pamtiti. Fudbal na čuvenom "Bentegodiju" nije bio "za oko publike", ali jeste i te kako važan u borbi za opstanak u društvu najboljih.

Meč 27. kola Serije A doneo je Veroni bolju poziciju uoči završetka šampionata, jer je domaćin iz jedne blede partije stigao do pobede 1:0 (0:0) i tako direktnog rivala gurnuo u "crvenu zonu", a sebe podigao tik iznad nje. Verona ima 23 bodova i na 17. je mestu, dok je Sasuolo 19. sa 20, koliko ima i Kaljari, s tim što tim sa Sardinije ima i meč manje.

Trenutak odluke dogodio se u 82. minutu i pitanje je da li bi Verona ikada stigla do gola da veliku grešku na sredini terena nije napravio Mateus Enrike. Brazilacu je u jednoj bezazlenoj situaciji Karlo Sviderski oteo loptu i iz kontre postigao jedini pogodak na meču.

Darko Lazović je nosio kapitensku traku Verone, ali je zamenjen u 68. minutu, dok je Stefan Mitrović dobio šansu da igra za domaći tim u drugom poluvremenu. Sa druge strane, Uroš Račić je takođe u 68. dobio priliku da pomogne Sasuolu.