Autor: Kosta Simetić

01.09.2023 20:53
Sasuolo upisao prvu pobedu u Seriji A: Tri gola u mreži Verone, minute upisao i Račić Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Fudbaleri Sasuola nadigrali su Veronu 3:1 (1:0) na otvaranju trećeg kola italijanske Serije A.

Domaćini su poveli već u 11. minutu i to nakon što je sa desnog boka idealan centaršut uputio Džeremi Toljan, a loptu u mrežu glavom sproveo Andrea Pinamonti.

Poravnao je Siril Ngonge u na početku drugog dela igre, ali se onda pojavio Domeniko Berardi i sve rešio. Prvo je zakucao loptu u mreži rivala u 63, a onda je deset minuta kasnije bio precizan sa bele tačke i tako postavio konačan rezultat.

Pred kraj utakmice priliku u redovima Sasuoloda dobio je i Uroš Račić, koji je nedavno stigao u italijanski klub iz španske Valensije, a prethodnu sezonu proveo je na pozajmici u Bragi.