Dva remija kvarteta iz donjeg dela Serije A: Kaljari i Verona podelili "plen", Sasuolo i Udineze ih iskopirali

01.04.2024 16:53
detalj sa meča Kaljarija i Verone, završenog bez pobednika Tanjug/Gianluca Zuddas/Lapresse/LaPresse via AP
detalj sa meča Kaljarija i Verone, završenog bez pobednika

Posle jednodnevnog uskršnjeg brejka, danas je nastavljeno 30. kolo fudblaskog prvenstva Serije A, pa su posle Bolonjine goleade protiv Salernitane, u dnevnom terminu viđena dva pomirljiva meča. Kaljari i Verona su podelili plen na Sardiniji - 1:1, a Sausolo i Udineze u mestu iz italijanske oblasti Emilija-Romanja - 1:1.

Prvo poluvreme prvopomenute utakmice nije bilo naročito uzbudljivo, posebno u broju šuteva u okvir gol, jer ih je bilo samo tri i svi su upućeni od strane gostujuće Verone. Jedan je pretvoren u pogodak i to na vrlo atraktivan način, jer je Bonacoli petom asistenciju Noslina pretvorio u vosđstvo svog tima u 30. minutu.

U nastavku je domaćin osnažio ofanzivnu fazu svog fudbala, što mu nije donelo puno šansi, ali je u uspeo u nameri da dođe do izjednačenja. U režiji rezerviste Sulemane. Malo posle ulaska s klupe, odlično je reagovao na jedan odbitak i sa ivice šesnaesterca "ispisao" deveti sezonski remi njegovog i rivalskog sastava. Posle kog dva kluba i dalje imaju isti zbor bodova (27), s tim što je Verona za jedno mesto bolje plasirana (15).

Inače, za Veronu su igrala oba srpska fudbalera u njenim redovima, tako što je Darko Lazović zamenio Stefana Mitrovića i čak pogodio mrežu za 2:0, ali su sudije iz VAR sobe, zbog naknadno utvrđenog ofsajda, poništile njegov trud.

U drugom susretu su oba gola pala pre pauze. I to u razmaku od samo 180 sekundi, koliko je Sasuolu trebalo da stekne prednost, a Udinezeu da poništi taj minus i dođe do svog 16. nerešenog rezultata od početka Serije A 2023/24. Odnosno, postavi konačan rezultat i šesti takav ishod pretposlednjeg tima na tabeli.

Najpre je Defrel vešto, iako s čuvarem pored sebe, iskoristio savršen dubinski pas Enrikea (41), da bi potom Tovan posle duplog pasa sa male udaljenosti vratio rezultatsku ravnotežu (44). U sudaru timova koji su u startnim postavama imali po jednog Srbija - Uroša Račića (Sasuolo) i Lazara Samardžića (Udineze).