Dva meča, dva remija: Fiorentina, Empoli, Udineze i Kaljari uzeli po bod

18.02.2024 17:03
radovanje fudbalera Udinezea posle gola Tanjug/(Andrea Bressanutti/LaPresse via AP
radovanje fudbalera Udinezea posle gola

Fiorentina Empoli nisu uspeli da nadmudre jedno drugo - 1:1 (0:1), baš kao ni Udineze i Kaljari - 1:1 (1:1), zbog čega u dva susreta 25. kola Serije A nije bilo u potpunosti zadovoljnih ishodom.

Ovo se posebno odnosi na tim iz Firence, obzirom na to da jedini u ovom kvartetu ganja visok plasman, odnosno izlazak u Evropu i imajući u vidu da je dobio prvo poluvreme današnjeg gostovanja.

Lukas Beltran je već u 29. minutu nagovestio mogući trijumf "viole", međutim ta nadanja su ugašena u nastavku, jer je M'Baje Nijang znao da iskoristi penal i "potpiše" remi u 56. minutu.

U drugom duelu u istom terminu, oba pogotka pala su pre pauze. Autor jednog za domaći tim bio je Džordan Zemura u 14. minutu, dok za izjednačenje zasluge idu Đanluki Gaetanu (44).