Lacio prekinuo seriju poraza, Kasteljanos sa klupe srušio Frozinone

16.03.2024 22:45
Duel Barenečee (Frozinone) i Felipea Andersona (Lacio) Tanjug/Alfredo Falcone/LaPresse via AP
Duel Barenečee (Frozinone) i Felipea Andersona (Lacio)

Lacio je prekinuo seriju od tri poraza u Seriji A, pobedio je na gostovanju Frozinone 3:2 (1:1)  u 29. kolu Serije A i na reprezentativnu pauzu ide sa malo više raspoloženja.

Frozinone je bolje otvorio meč i već u 13. minutu usamljeni Pol Lirola je zaparao mrežu Mandasa. Imao je Frančesko Gal veliku priliku da gostima iz Rima donese dodatnu glavobolju. Kako to obično biva u fudbalu, usledila je kazna. Na pas Genduzija iskusni napadač Matea Zakanji je pogodio mrežu. Gledao se snimak iz VAR sobe i to duže nego obično, ali pogodak je na kraju bio priznat za čini se najpravedniji ishod prvog dela.

Nastavak je doneo više uzbuđenja i golova. Valentin Kasteljanos je ušao u igru umesto Ćira Imobilea u 56. minutu, a već u narednom je Laciju doneo prednost. I tu se nije zaustavio jer je pet minuta kasnije trasirao put gostima iz Rima do važnog trijumfa.