(VIDEO) Serija A: Fantastičan gol Maldinija "juniora"

16.03.2024 16:56
Danijel Maldini je postigao svoj treći gol u sezoni za Moncu Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP
Danijel Maldini je postigao svoj treći gol u sezoni za Moncu

Ne pada iver daleko od klade, a još je bolje kada oca defanzivca, nasledi sin ofanzivnijih karakteristika. Danijel Maldini, sin slavnog Paola Maldinija postigao je fantastičan gol iz slobodnog udarca za pobedu Monce protiv Kaljarija 1:0 (1:0), u meču 29. kola Serije A.

Igraos e 42. minut meča kada je na 25 metara od gola dosuđen faul za Moncu. Maldini, koji je dešnjak, poslao je sjajnu kiflu preko živog zida, lopta se dva puta odbijala od prečku, ali je prešla celim obimom gol crtu. Fantastičan pogodak za važnu pobedu Monce. Maldini "junior", koji igra na pozajmici iz Milana, polako, ali sigurno igrom i golovima (tri u 13 mečeva) kupuje kartu za povratak na "San Siro".

Udineze napravi korak napred, pa korak nazad. Dočekali su Torino i zasluženo su poraženi 0:2 i to u režiji Duvana Zapate. Nekadašnji špic Atalante je u 10. minutu postigao lep gol glavom, da bi u nastavku asistirao Nikoli Vlašiću za dupliranje prednosti i mirnu završnicu.

Vanja Milniković Savić je imao samo jednu odbranu na meču, Uroš Kabić je bio rezerva kod gostiju, a trener Udinezea Ćofi nije uvodio Lazara Samardžića, presedeo je meč na klupi.