Prvi poraz Empolija posle dugo vremena, Kaljari se konačno "omrsio": Frosinone i Leće na ravne časti

03.03.2024 17:00
Nikola Krstović, fudbaler Lećea Tanjug/Fabrizio Corradetti/LaPresse via AP
Nikola Krstović, fudbaler Lećea

Empoli je posle šest mečeva bez poraza doživeo da mu Kaljari odnese ceo "plen" iz kuće - 0:1 (0:0), dok su fudbaleri Leća i  Frosinonea međusobnim remijem u 27. kolu Serije A konačno prekinuli svoje serije prvenstvenih poraza - 1:1 (1:0).

Jedini pogodak u nešto manje efikasnom meču viđen je u 69. minutu, kada je Jakub Jankto bi dovoljno fokusiran da reaguje na odbijenu loptu i posle sedam mečeva bez trijumfa donese kompletnu radost svom timu. Vrednu sitnog, ali bitnog popravljanja šansi u grčevitoj borbi za opstanak u najvišem rangu.

I Empoli je dao pogodak, malo pre ključnog momenta utakmice (62), ali je on poništen zbog ofsajda, signaliziranog od strane sudijske ekipe iz VAR sobe.

U drugom susretu u istom dnevnom terminu, gostujući Leće radovao se bodu posle četiri izgubljene bitke u nizu, a uzeo ga je šutem Valida Šedire u samom finišu prvog poluvremena (45+2). Udarcem iz prve, izbliza, na kraju lepog napada u nekoliko poteza. Kao satisfakciju za prethodne brojne neuspele pokušaje.

Domaćin je izjednačio sa 11 metara, a realizacija penala bila je delo crnogorskg internacionalca Nikole Krstovića (61). Za prekid niza od tri poraza i držanje distance u odnosu na klubove iz zone ispadanja.