Inter neumoljivo maršira ka tituli: Lider Serije A brojao do četiri protiv Lećea

25.02.2024 20:05
slavlje fudbalera Intera na meču sa Lećeom Tanjug/Giovanni Evangelista/LaPresse via AP
slavlje fudbalera Intera na meču sa Lećeom

Inter nije "samo" lider Serije A, nije ni "samo" u strašnoj formi, on je i izgleda jedini pravi kandidat za titulu fudbalskog šampiona Italije ove sezone, jer gazi rivale i ne staje, a nekima kao Lećeu danas napuni mrežu iako je protiv sebe imao domaće navijače - 0:4 (0:1).

To što je pre pauze na pomenutom gostovaju dao "samo" jedan gol, preko Lautara Martineza u 15. minutu, ne može ni da okrzne utisak da maršira ka skudetu, što je u nastavku utakmice samo pečatirano sa tri nova "komada".

Da sedma vezana pobeda u Seriji A bude ubedljiva postarali su se još Davide Fratezi (54), još jednom Martinez (56) i na kraju Srefan de Fraj (67). Na različite načine, spajajući lep "umetnički utisak" i rezultat.

Na posebno zadovoljstvo Martineza, jer je postao tek treći internacionalac sa trocifrenim brojem pogodaka u najvišem rangu u istoriji Intera. Znaju to da cene u klubu, pa su nedavno spremili novi ugovor napadaču iz Argentine.

Po volji trenera Simonea Inzagija, čija četa posle 26 odigranih kola ima velikih devet bodova više od "večitog prvaka" Juventusa, još više od Milana, Bolonje... a može da se pohvali i ubedljivo najjačom gol razlikom u ligi (+51).