Bolonja čuva četvrtu poziciju: Salernitana nemoćna na "Renato Dal'Ari"

01.04.2024 14:25
Fudbaler Bolonje, Aleksis Salemakers Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP
Fudbaler Bolonje, Aleksis Salemakers

Fudbaleri Bolonje su savladali Salernitanu 2:0 (2:0) u 30. kolu italijanske Serije A. U veoma neobično terminu zbog katoličnog Uskrsa, izabranici Tijaga Mote su bez većih problema upisali pobedu nad ekipom iz zone ispadanja.

Prepun stadion je dočekao goste iz Salerna, a uz energiju sa tribina igrači domaćeg tima su zaplesali terenom i već nakon 14 minuta imali prednost zahvaljujući golu Rikarda Orsolinija. Nastavila je Bolonja sa napadima, a to im se isplatilo tek pred kraj prvog dela. Aleksis Salemakers je savladao Benou Kostila u 44. minutu i duplirao vođstvo.

Drugi deo igre je takođe protekao u dominaciji kluba iz Emilio Romanje. Motina ekipa je imala čak 70 posto poseda lopte u jednom trenutku, te gosti i nisu imali previše prostora za stvaranje prilika. Domaćin je do kraja stigao i do još ubedljivije pobede jer je gol u 92. minutu postigao Haralampos Likojanis.

Bolonja je nakon ovog trijumfa ostala na poziciji broj četiri sa 57 bodova, šest više od Rome koja ima meč manje. Salernitana je sa druge strane ostala na poslednjoj poziciji sa svega 14 bodova.