Bolonja sanja Ligu šampiona: Tim Tijaga Mote izbio na četvrto mesto Serije A

10.12.2023 19:56
Fudbaler Bolonje, Džošua Zirkze Twitter/Serie A
Fudbaler Bolonje, Džošua Zirkze

Teško da se bilo ko nadao da će Interu, Juventusu i Milanu društvo praviti Bolonja kada su u pitanju četiri najbolje ekipe. Tim Tijaga Mote je nakon pobede nad Salernitanom 2:0 (2:0) izbio na četvrto mesto u Seriji A.

U prvih 45 minuta je viđena poptuna dominacija gostiju. Bolonja je imala potpuno kontrolu utakmice i već u 9. minutu je stigla do vođstva. Džošua Zirkze je naleteo na odbijenu loptu i smestio je u nebranjenu mrežu Salernitane.

U 20. minutu je ponovo mladi Holanđanin bio u centru pažnje. Pogrešno dodavanje štopera domaće ekipe je pokupio Zirkze, predriblao golmana, a zatim ponovo uspešno pogodio prazan gol. Ovo je bio sedmi pogodak napadača Bolonje u ovoj sezoni. Tim iz Salerna je uspeo da smanji zaostatak u 75. minutu pogotkom Simija, ali nije uspeo da dođe i do izjednačenja.

Izabranici Tijaga Mote su tako stigli do prve pobede na gostovanju, ukupno šeste u ovoj sezoni. Uz to imaju i sedam remija i samo dva poraza. Sa 25 osvojenih bodova trenutno zauzimaju četvrto mesto, makar do večeras i dok Roma i Fiorentina ne odigraju svoju utakmicu. Sa druge strane, Salernitana je na poslednjoj poziciji u Seriji A sa samo osvam bodova na 15 mečeva.