Bolonja nastavila niz bez poraza: Podela bodova u Salernu

22.10.2023 17:03
Bolonja nastavila niz bez poraza: Podela bodova u Salernu twitter/Bolognafc1909

Nastavila je Bolonja svoj niz nepobedivosti jer je ovog popodneva na domaćem terenu savladala Frozinone 2:1 (2:0)

Ekipa Tijaga Mote je povela preko Luisa Fergusona u 19. minutu, a samo tri minuta kasnije Lorenco De Silvestri je uvećao prednost. Gosti su smanjili zaostatak golom Matijasa Sule iz penala u 63. minutu, ali nisu imali snage da dođu do boda.

Klub sa "Renato Dal'Are" je tako ostao na samo jednom porazu ove sezone i na poslednjih osam mečeva ima pet remija i tri pobede. Ovim trijumfom su se popeli na sedmo mesto dok se Frozinone nalazi na 11. poziciji.

U derbiju začelja tabele između Salernitane i Kaljarija nismo imali pobednika, te su obe ekipe i dalje bez trijufma u ligi.

Do 79. minuta smo gledali pravu "fudbalsku uspavanku" kada je Luvumbo doneo prednost ekipi sa Sardinije. Bulaje Dia je postigao pogodak za izjednačenje u 86. minutu, a samo 120 sekundi kasnije Nikolas Viola je ponovo doveo Kaljari u vođstvo. Delovalo je kao da će gosti pokupiti ceo plen, ali je Dia bio precizan sa "bele tačke" u nadoknadi vremena i tako doneo bod klubu iz Salerna.

Kaljari je ostao na poslednjem mestu u Seriji A sa samo tri osvojena boda, a Salernitana je na 18. poziciji.